چون سرطان از بافت پروستات اصلی شروع شده و به داخل بافت بزرگی خوش خیم پروستات انتشار بافته است، اغلب جدا کردن این دو بافت در حین عمل پروستات برداری باز غیر ممکن است و کوشش برای برداشت بافت بزرگی خوش خیم پروستات ممکن است منجر به پارگی غده پروستات درست در میان کپسول اصلی خودش شود.

مدت زمان بهبودی پس از روشهای مختلف جراحی چقدر است ؟

در هر روشی که برش بیشتری صورت گیرد احتمالاً درد بعد از عمل شدیدتر و مدت اقامت در بیمارستان نیز طولانی تر از روشی است که در آن یا نیازی به برش نیست یا برش کوچکی لازم است بعداز یک عمل 90 دقیقه ای برداشت پروستات از طریق پیشابراه تحت بی هوشی نخاعی، احتمالاً 24 ساعت بعد شما را حرکت خواهند داد و بعد از چند روز از بیمارستان مرخص خواهند کرد. با انجام جراحی باز شما باید به مدت 10 روز بستری شوید.

شما هیچ موردی را ذکر نکردید که لازم باشد جراحی باز صورت گیرد. آیا چنین مواردی وجود دارند؟

بله. بعضی موارد بسیار مهم.

اول اینکه پزشکان فکر می کنند برداشت پروستات از طریق پیشابراه در صورتی که پروستات خلی بزرگ باشد، (50 گرم یا بیشتر) بیشتر از دو برابر اندزه طبیعی، نباید انجام شود. اگرچه تنها در 10 درصد بیماران پروستات تا این اندازه بزرگ می شود.

دوم اینکه جراحی باز در مورد مردانی معنا می یابد که همزمان با انجام آن نیاز به انجام اعمال دیگر نیز داشته باشند. از این اعمال به طور نمونه ترمیم مثانه مثلاً در مورد برداشت سنگهای بزرگ یا دیورتیکولها- اختلالاتی که ما در فصل قبل ذکر کردیم- می باشند.

سوم اینکه برخی مردان اختلالاتی در لگن خود دارند که نمی توانند وضعیتی که برای انجام عمل برداشت پروستات از طریق پیشابراه لازم است به خود بگیرند. این حالت همان وضعیت استانداری است که زنان برای تولد بچه به خود می گیرند. به پشت خوابیده، پاها را بالا برده و باز می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: