سیستمهای هورمونی ما در دنیایی تکامل یافت که غذا با آن چه امروز می خوریم تفاوت داشته است. اجداد دور ما با غذایی که از اطراف خود جمع آوری می کردند زندگی می کردند و ما برای خوردن همان غذاها طراحی شده ایم، میوه های مغزه دار، دانه ها و غلات، میوه ها، ریشه ها، گیاهان سحر انگیز و ... قسمت اعظم رژیم غذایی را تشکیل می داد. تعادل مواد غذایی این غذاها با آن چه که در رژیم غذایی مدرن توسط سرمایه داران طراحی شده است کاملاً متفاوت می باشد.

افسانه و قصه های زیادی درباره رژیم غذایی وجود دارد، خطرناکترین آن ها روایتی است که به طور قانع کننده ای اطمینان می دهد که اگر کسی رژیم غذایی متنوع ولی متداول داشته باشد، تمامی مواد مغذی مورد نیازش را به دست آورد.

این شایعه را عوامل قدرتمند، سرمایه داران پول پرست و نافع در صنایع تولید و عمل آوری غذا ترویج داده اند. عمدتاً اطلاعاتی را که درباره غذا و نحوه استفاده از آن در اختیار مردم گذاشته اند تشکیلات روابط عمومی اشخاصی تهیه می کنند که در آمد زیادی از فروش غذا به دست می آورند و به طور حتم شدیداً مغرضانه و به نفع تولیداتشان می باشد.

احتمالاً شما متوجه نیازتان به یک رژیم غذایی عاقلانه هستید و امکان دارد که اگر پیش از این درباره رژیمتان فکر کرده باشید، شک کنید که بین مشکلات هورمونی و غذایی که می خورید و غذایی که می خورید ارتباطی وجود داشته باشد.

احتمالاً تا حدی دچار بدی و یا سوء تغذیه هستید، مگر این که واقعاً استثنایی باشید

شاید تصور کنید که بالا بودن وزن شما به علت تغذیه زیاد است. این فقط یکی از قصه های شایع درباره رژیم غذایی است و احتمالاً عکس آن نیز واقعیت دارد. مشکل وزنی شما، به احتمال قوی به سوء تغذیه مربوط می شود و شما باید درباره غذای خوب و سالم و نحوه مصرف و این که چگونه غذا را طبخ نموده، و هم چنین بهترین غذا را چگونه بخورید آموزش ببینید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: