علم تغذیه نسبتاً جدید است تازه در همین قرن، مواد غذایی ذره ای ضروری و بسیاری از ویتامین ها کشف شده اند. دانشمندان با تحقیقات مداوم خود به وجود دسته ای از ویتامین ها پی بردند، و در ادامه تحقیقات خود متوجه شدند که بسیاری از مواد غذایی میکرو دیگر هم حیاتی هستند. حالا می دانیم که بیش تر مواد معدنی موجود در طبیعت جایگاهی ارزشمند در حفظ سلامت دارند و رژیم غذایی انسان ها باید شامل همه آن ها باشد. کشف وظایف این مواد غذایی ضروری هنوز هم ادامه دارد، حتی در سال های اخیر و طی تحقیقات جدید، بر شگفتی ها افزوده شد و محققین به این باور رسیدند که مواد معدنی برای به وجود آوردن تعادل هورمونی بسیار مهم هستند متاسفانه بین کشف یک ماده غذایی مهم و پذیرش آن از سوی طبیبان فاصله زیادی وجود دارد. (مخصوصاً آن هایی که عاشق دلخسته طب غربی می باشند) از اولین باری که احتمال دادند عدم تعادل هورمونی با سوء تغذیه مرتبط است نیم قرن می گذرد.

و پس از تحقیقات جدید و گسترده و کشفیات دانشمندان مشخص گردید که ویتامین E به برخی از زنان یائسه کمک می کند و ویتامین A قاعدگیهای سنگین را بهتر می کند. بعدها کشف شد که مواد غذایی دیگری از جمله اسید گامالینولنیک، منیزیوم و پیریدوکسین (ویتامین B6) تنشهای پیش از قاعدگی را کاهش می دهند محققین انسان دوست و طبیبان متعهد بیش تری برای حل مشکل عدم تعادل هورمونی شروع به استفاده از مواد غذایی میکرو و به صورت مکمل کردند و بسیاری از زنان به خود درمانی با مکملهای غذایی دست زدند.

ولی وخامت مشکلات زیر بنایی ادامه یافت حتی با رواج مکملهای ویتامینی و معدنی، تنشهای پیش از قاعدگی و علائم دیگر عدم تعادل هورمونی همچنان افزایش می یابد. مشکل اصلی، عدم تعادل تغذیه ای در رژیم غذایی روزانه، هنوز رفع نشده است. اگر هر روز غذای مناسب و مغذی نخوریم، نسبت به دسته ای از مشکلات مستعد می شویم. غذایی که نتواند ویتامین، مواد معدنی و دیگر مواد غذایی ضروری را تأمین کند. از بسیاری جهات دیگر هم نامناسب خواهد بود. دست گذاشتن روی یکی از جوانب نارسایی و رفع آن به تنهایی، هرگز راه حل رضایت بخشی نخواهد بود. هیچوقت نمی دانید که ممکن است چه کمبودهای دیگری پیدا کنید. ترفند عاقلانه و خیلی موثرتر آن است که هدف خود را رژیم غذایی قرار دهید. همیشه به خاطر داشته باشید. غذا به جای دارو رژیمی مملو از انواع مواد مغذی در حالت طبیعی و در مقادیر کافی و مناسب برای بدن می باشد، تا دیگر نگران مکمل نباشید.

اما غذاها و رژیمها جدید مثل منطقه مین گذاری شده هستند. خیلی آسان می توان درباره غذا مضطرب شد و احساس کرد که مشکلات زیادی با آن همراه است، آن قدر غذاهای ممنوعه و اطلاعات ضد و نقیض وجود دارد که خانم ها سردرگُم شده اند و نمی دانند چگونه باید از مواد مغذی استفاده کنند و برخی از زنان، با هشدارهای متعدد گیج شده اند، آن قدر درباره غذا نامطمئن هستند که فکر می کنند بهتر است تمامی هشدارها را نادیده گرفته، و هر آن چه را متداول تر می باشد، مصرف نمایند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: