نکته 1: تخفیف درد قاعدگی بعد از بچه دار شدن معمولاً در آن دسته از زنانی دیده می شود که به طور طبیعی زایمان کرده اند و نه از طریق سزارین.

نکته 2: وزن واقعی خانم ها در چند روز اول پس از خونریزی قاعدگی است. اگر می خواهید لباس، انگشتر و یا کفش مناسب خریداری کنید بهتر است 5 تا 10 روز پس از شروع خونریزی قاعدگی اقدام به این کار بکنید.

نکته 3 : تورم و درد پستان ها وابسته به قاعدگی معمولاً با افزایش سن تخفیف می یابد.

نکته 4 : از مصرف سرکه پرهیز نمایید.

نکته 5 : اگر می خواهید در مراسم یا امتحان یا مصاحبه بسیار مهم و خاصی شرکت نمایید. طوری برنامه ریزی کنید تا آن ها با نیمه اول سیکل قاعدگی تان مصادف شود.

نکته 6 : یکی از عواقب احتباس آب، تغییر صدا و گرفتگی بینی است که در اثرورم تارهای صوتی و مخاطی بینی به وجود می آید و در نیمه دوم قاعدگی (یکی دو هفته مانده به قاعدگی) رخ می دهد.

نکته 7 : عادت ماهانه ممکن است پس از یک رژیم سخت در جریان یک بیماری و خیم و یا به دنبال یک استرس شدید، به طور ناگهانی متوقف شود. در این مواقع، وقتی عادت ماهانه مجدداً آغاز می شود، در بسیاری از موارد با دردهای زیادی همراه خواهد بود، و یا اگر درد از قبل وجود داشته است بر شدت آن افزوده می شود.

نکته 8 : در خانم هایی که دچار افسردگی پس از زایمان می شوند احتمال ابتلاء به درد تا 10 برابر افزایش پیدا می کند.

نکته 9 : گاهی در خانمی که مدت ها از قرص ضد بارداری استفاده می کرده است، و به هر دلیل آن را قطع می کند، درد برای اولین بار ظاهر می شود.

نکته 10 : به نظر برخی پژوهشگران، بستن لوله های رحمی برای جلوگیری از بارداری، می تواند موجب آغاز درهای پریود یا تشدید آن شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: