نکته 1: تخفیف درد قاعدگی بعد از بچه دار شدن معمولاً در آن دسته از زنانی دیده می شود که به طور طبیعی زایمان کرده اند و نه از طریق سزارین.

نکته 2: وزن واقعی خانم ها در چند روز اول پس از خونریزی قاعدگی است. اگر می خواهید لباس، انگشتر و یا کفش مناسب خریداری کنید بهتر است 5 تا 10 روز پس از شروع خونریزی قاعدگی اقدام به این کار بکنید.

نکته 3 : تورم و درد پستان ها وابسته به قاعدگی معمولاً با افزایش سن تخفیف می یابد.

نکته 4 : از مصرف سرکه پرهیز نمایید.

نکته 5 : اگر می خواهید در مراسم یا امتحان یا مصاحبه بسیار مهم و خاصی شرکت نمایید. طوری برنامه ریزی کنید تا آن ها با نیمه اول سیکل قاعدگی تان مصادف شود.

نکته 6 : یکی از عواقب احتباس آب، تغییر صدا و گرفتگی بینی است که در اثرورم تارهای صوتی و مخاطی بینی به وجود می آید و در نیمه دوم قاعدگی (یکی دو هفته مانده به قاعدگی) رخ می دهد.

نکته 7 : عادت ماهانه ممکن است پس از یک رژیم سخت در جریان یک بیماری و خیم و یا به دنبال یک استرس شدید، به طور ناگهانی متوقف شود. در این مواقع، وقتی عادت ماهانه مجدداً آغاز می شود، در بسیاری از موارد با دردهای زیادی همراه خواهد بود، و یا اگر درد از قبل وجود داشته است بر شدت آن افزوده می شود.

نکته 8 : در خانم هایی که دچار افسردگی پس از زایمان می شوند احتمال ابتلاء به درد تا 10 برابر افزایش پیدا می کند.

نکته 9 : گاهی در خانمی که مدت ها از قرص ضد بارداری استفاده می کرده است، و به هر دلیل آن را قطع می کند، درد برای اولین بار ظاهر می شود.

نکته 10 : به نظر برخی پژوهشگران، بستن لوله های رحمی برای جلوگیری از بارداری، می تواند موجب آغاز درهای پریود یا تشدید آن شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: