نکته 18 : تورم و درد پستان ها وابسته به قاعدگی معمولاً با افزایش سن تخفیف می یابد

نکته 19 : در حدود 90% دختران و خانم ها چند روز مانده به پریودشان دچار نفخ شکم می شوند که به صورت بزرگ شدن و تنگ شدن کمر لباسشان جلوه می کند گاهی نفخ و بزرگ شدن شکم به حدی است که به نظر می رسد همانند یک خانم چند ماهه حامله است. علت نفخ شکم، احتباس آب و تغییر حرکات روده در اثر تغییرات هورمونی و نیز تغییر اشتها و ذائقه می باشد. نکته 20 : حدود 90% دخترهاو خانم هایی که پریود می شوند از چند روز قبل از پریود شدنشان بی حال و کم حوصله می شوند که شدت و ضعف و طول مدت آن در افراد مختلف متفاوت است خود این مسئله باعث کناره گیری از جمع، افسردگی و کاهش تمرکز و در نتیجه افت تحصیل گردد.

نکته 21 : بسیاری از اختلالات شخصیتی و خلقی در حوالی پریود تشدید می یابند و در این موارد نبایستی این اختلالات را به قاعدگی نسبت داد، و در واقع، در حدود نیمی از موادی از افسردگی که به قاعدگی نسبت داده می شود خود یک نوع افسردگی درون زا هستند که در نزدیکی قاعدگی تشدید یافته اند. بعضی شخص خود مبتلا به بیماری افسردگی است ولی در آن زمان شدیدتر می شود، این گروه از افراد نیاز به درمان افسردگی دارند نه درمان تنش های قبل از قاعدگی، مهم ترین نکته افتراق دهنده اختلالات شخصیتی و روانی از تنش ها و تغییرات پیش از قاعدگی؛ سالم بودن شخص در 1 تا 2 هفته اول بعد از شروع خونریزی قاعدگی در تنش های قبل از قاعدگی است.

نکته 22 : اکثر خانم ها از نیمه دوم قاعدگی به بعد شروع افزایش وزن می کنند و در نزدیکی پریود وزنشان تا 2 کیلوگرم و (گاهی تا 5 کیلوگرم) اضافه می شود و شخص تصور می کند که چاق شده است، در حالی که مربوط به احتباس آب در بدن بوده و پس از شروع پریود آب اضافی به تدریج از طریق ادرار دفع می شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: