نکته 28 : تعریف PMS : برای رسیدن به تشخیص صحیح 3 شرط باید تحقق یابد :

الف- نشانه ها باید حداقل در دو تا سه دوره متوالی وجود داشته باشند. ب- نشانه ها ها باید پیش از عادت ماهانه وجود داشته باشند، پیش از تخمک گذاری مشاهده شوند. (یعنی حداکثر از چهارده روز قبل از شروع عادت ماهانه می توانند ظاهر شوند) ج- حداقل به مدت یک هفته پس از پایان عادت ماهانه، هیچ نشانه ای نباید وجود داشته باشد.

نکته 29 : اگر سندروم پیش از عادت ماهانه خانمی برنامه خواب او را برهم زده باشد. او باید از خوردن آشامیدنی های کافئین دار و شیرینی و شکلات خودداری نماید.

نکته 30 : حرارت پایه بدن نشان دهنده سندروم پیش از عادت ماهانه می باشد. باید نخستین روزی که خونریزی زن آغاز می شود درجه حرارت بدن اندازه گیری شود یعنی پس از بیدار شدن، هر روز صبح بدون وقفه پیش از شروع فعالیت روزانه یا مصرف هر گونه مواد غذایی و نوشیدنی، حرارت بدن خود را از راه دهان با میزان الحراره اندازه بگیرد. معمولاً درجه حرارت صبحگاهی بدن زن پیش از تخمک گذاری 5/97 درجه فارنهایت (برابر با 4/36 درجه سانتی گراد) است.

به هنگام تخمک گذاری، حرارت بدن، مقدار اندکی پایین آمده، و یا به همان میزان باقی می ماند یک یا دو روز پس از تخمک گذاری، درجه حرارت بدن بالا می رود و به 5/98 درجه فارنهایت یا 37 درجه سانتی گراد می رسد و دقیقاً تا پیش از آغاز خونریزی به همین اندازه باقی می ماند و پس از شروع خونریزی دوباره پایین می آید پروژسترون که در نیمه دوم دوره عادت ماهانه (مرحله مربوط به جسم زرد) تولید می شود موجب بالا نرفتن درجه حرارت بدن زن می شود. در دو هفته آخر دوره عادت ماهانه حرارت بدن متغیر است تا ثابت و بالا زنانی که دچار سندروم پیش از عادت ماهانه و زنانی که با مشکلات بارداری روبرو هستند، از چنین وضعیتی برخوردار می باشند. لذا به بالا رفتن دمای بدن در روز پانزدهم یعنی بلافاصله، پس از تخمک گذاری و حرارت بالا و ثابت در دوره جسم زرد، توجه کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: