یوگا : حرکت پروانه می تواند علائم سندروم پیش از قاعدگی را تخفیف دهد هر وقت دچار ناراحتی نشانگان پیش از قاعدگی شدید، این حرکت را به تمرین روزانه خود بیفزایید. گیاه درمانی 1 : برای کاهش سندروم های پیش از قاعدگی رژیم روزانه روغن ماهی، روغن پنبه دانه، روغن گل مغربی؛ یا روغن دانه انگور فرنگی سیاه خوب است این روغن ها غنی از اسید گامالینولئیک هستند که علائم ناراحتی، مخصوصاً حساسیت پستان ها، را تخفیف می دهد. خوردن 3 بار در روز 500 میلی گرم هریک از این روغن ها (همیشه نه فقط در وقت ناراحتی) حالتان را بهبود می بخشد.

گیاه درمانی 2 : چای پوست قره قاط بسیار خوب است برای درست کردن چای چهار قاشق غذاخوری پوست قره قاط، یک قاشق غذاخوری پونه معطر، و دو قاشق مرباخوری زنجبیل تازه رنده کرده را در چهار لیتر آب سرد ریخته و روی اجاق بگذارید تا به جوش بیاید. بگذارید 2 تا 3 دقیقه به آرامی بجوشد و نیم ساعت پس از برداشتن آن را صاف کنید هر 15 دقیقه یک چهارم فنجان از این چای را بخورید تا درد کاهش یافته، آرام گیرد.

گیاه درمانی 3 : جوشانده افسنتین : 8 تا 10 گرم سر شاخه های گلدار افسنتین را در یک لیتر آب جوش بریزید، بگذارید به مدت یک ساعت بجوشد برای زدودن تلخی، شکر سرخ یا عسل فراوان بیفزایید. جوشانده افسنتین کرم کش است و در مورد دردهای ماهانه زنان نتیجه خوبی دارد.

گیاه درمانی 4 : جعفری نام لاتین این گیاه به معنای کرفس تخته سنگ ها است. از آغاز دوران مسیحیت خاصیت تنظیم کنندگی قاعدگی در این گیاه شناخته شد. 20 گرم ریشه جعفری را در یک لیتر آب بپزید و به عنوان تنظیم کننده قاعدگی روزی دو تا سه فنجان بنوشید.

گیاه درمانی 5 : رازیانه یک قاشق سوپخوری از پودر ریشه رازیانه را در یک فنجان آب جوش بریزید و پس از 10دقیقه آن را صاف کرده و با عسل شیرین کرده و بعد از هر وعده غذا میل نمایید که درد را کم می کند.

گیاه درمانی 6 : 30-15 گرم از برگ خشک مریم گلی را در یک لیتر آب جوش 10 دقیقه دم کرده و هر روز 3-2 فنجان از آن پس از هر وعده غذا میل نمایید این محلول برای خانم هایی که دچار قاعدگی دردناک و سخت هستند مفید است، البته مصرف آن باید یک هفته قبل از قاعدگی شروع شود. چگونه می توان از سندروم پیشگیری نمود و یا آن را کاهش داد

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: