عدم رضایت و تمایل، تفاوت بین تجاوز جنسی و فعالیت جنسی پذیرفته شده را مشخص می سازد. تجاوز جنسی فعالیت جنسی است که به فرد تحمیل می شود و این تحمیل گاهی با خشونت یا تهدید به خشونت و گاهی با فریب صورت می گیرد. اگرچه تجاوز جنسی نیز نوعی فعالیت جنسی است ولی همراه درجاتی از خشونت و وحشی گری می باشد.

افراد در هر سنی از شیرخوارگی تا سنین بالا می توانند قربانیان تجاوز جنسی باشند. حدود نیمی از موارد متجاوز جنسی در منزل قربانی رخ می دهد. فرد متجاوز می تواند غریبه باشد ولی در نیمی از موارد قربانی را می شناسد. اغلب فرد متجاوز عضوی از خویشاوندان قربانی است. بعضی زنان توسط همسرشان مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند. تجاوز جنسی هم می تواند از نظر روانی و هم از نظر جسمی ناتوان کننده باشد.

روش هایی وجود دارد که فرد می تواند از آنها استفاده کرده تا از اینکه قربانی تجاوز جنسی شود جلوگیری نماید.وقتی یک فرد تجاوزگر به فرد حمله می کند اینکه آیا فرد مقاومت کند یا چگونه مقاومت کند. بستگی به شرایط دارد.یک روش اتلاف وقت است به این امید که فردی از راه برسد و کمک نماید. بعضی زنان با اظهار اینکه به یک بیماری منتقله جنسی (STD) گرفتار هستند از تجاوز جنسی جلوگیری می نمایند. سایر روش ها شامل یادگیری تکنیک های دفاع شخصی است که مثال هایی از آن جیغ کشیدن شکستن پنجره یا وارد ساختن ضربه به بیضه های فرد مهاجم هستند تا زمان کافی جهت گریختن را فراهم نماید.

در موارد تجاوز جنسی فوراً به پزشک خود یا بخش اورژانس بیمارستان جهت در خواست مراقبت های پزشکی مراجعه نمایید. قبل از اینکه معاینه شوید از دوش گرفتن یا استحمام خودداری کنید. مایع منی، خون یا سایر مواد به جا مانده از فرد مهاجم می توانند به عنوان مدرک استفاده شوند.

پزشک معاینه کننده می تواند آسیب های وارده را درمان کند و حمایت روانی را فراهم سازد. وی همچنین می تواند مدارکی جهت محکوم ساختن فرد مهاجم بدست آورد. در اکثر موارد آسیب های جسمی نظیر زخم ها و خراشیدگی ها التیام می یابند.

در زمان تجاوز جنسی چه کارهایی باید انجام شود؟

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: