تأثیر تغییرات خلقی مادر بر کودک

امکانی دارد نگرانی شما از این بابت باشد که فکر کنید  تغییرات روحی خودتان بر روی کودک اثر گذار است. با این که کودک به احساسات شما زمانی که عصبانی یا افسرده هستید از طریق ضربه زدن پاسخ می دهد، تغییرات خلقی شما در طی این دوران هیچ اثری بر روی کودک ندارد.

از طرف دیگر کودکتان واقعاً از احساسات خوبتان، هیجانتان، خوشحالی و سرورتان لذت می برد. وقتی که احساس خوبی دارید، کودکان نیز احساس خوبی دارد. وقتی شما راحت هستید و آرامش دارید، کودک نیز در آرامش به سر می برد.

اگر برخی از فعالیت ها شما را خوشحال و مسرور سازد، تا آنجا که می توانید آن را انجام دهید و احساس خود را با کودکتان نیز در میان بگذارید.

تعبیر خواب

تعدا خواب دیدن و حتی کابوس در سه ماهه آخر بارداری بیشتر می شود. در این ارتباط موضوعات مختلفی توسط زنان باردار گزارش شده و در همه آنها ابزار احساسات عمیق و توجهات ایشان به بارداری مشهود است که البته تمام این موارد کاملا طبیعی هستند.

تصور از دست دادن کودک معمولاً به صورت خواب دیدن از سقط جنین و یا کودک مرده است. چنین خواب ها و تصورهایی ممکن است یک آمادگی روانی برای قبول هر نوع اتفاق در زمان تولد باشد و یا این که اگر اتفاقی هم صورت پذیرد، چه کاری می توان انجام داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: