سازش با تغییرات دوران بارداری

مشکلاتی که هر روزه با آنها روبرو بودید و با خونسردی سعی در حل کردن آنها داشتید، الان (در دوران بارداری) می توانند به یک معضل بزرگ تبدیل شوند.

به همین دلیل سعی کنید که بلندنظر باشید و خیلی سریع تصمیم به دریافت پاسخ مثبت (و یا از طرف دیگر؛ به مسالمت جویی سریع با مشکل) متوسل نشوید.

اوضاع مالی خانواده : یکی از بزرگترین مسائل دعواهای زوجین مشکلات اقتصادی است که به خصوص در هنگام بارداری می تواند مشکل ساز باشد. شما ممکن است دریابید که بودجه خانواده برای ورود کوچک جدید کافی نیست؛ حتی اگر بخواهید به سرکار قبلی تان برگردید. اما حتماً این موضوع را به خاطر بسپارید که در این وضعیت هر دو زوج باهم تصمیم به رفع مشکل می گیرند.

سعی کنید قبل از تولد کودک، مشخص کنید که چگونه با بودجه خانواده می توانید زندگی کنید.

مشکل مسکن: نقل مکان و یا بزرگتر ساختن خانه ممکن است مشکل دیگری باشد که حتما باید در نظر گرفته شود، شاید شما به یک فضای اضافی نیاز داشته باشید و یا شاید محل مسکونی تان تسهیلات چندانی ندارد.

اگر باید نقل مکان کنید که بسیاری از زوجین این کار را انجام می دهند گرچه واقعاً نیازی هم به این کار نیست قبل از پیشرفت بیشتر بارداری این کار را انجام دهید.

پدربزرگ و مادربزرگ

کودک جدید نه تنها نقش جدیدی در زندگی شما بلکه در زندگی خانواده شما نیز ایجاد می کند. آنها می دانند که بدون شک نقش جدید و تازه ای را در زندگی خود بازی خواهند کرد؛ یعنی دیر یا زود پدربزرگ و مادربزرگ می شوند. ممکن است با آن که از شنیدن خبر شما خیلی خوشحال شوند، ولی شاید فکر کنند که هنوز هم برای پدربزرگ و مادربزرگ شدن جوان هستند.

بنابراین خود را برای شنیدن چنین پاسخی نیز آماده بسازید و اصلا ناراحت نشوید، زیرا کودک شما زندگی آنها را نیز تغییر خواهد داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: