lab3

مه شو: خطوط ریز و عمیق اطراف دهان و دور لب، با بالا رفتن سن کم کم نمایان می شوند. علت به وجود آمدن آنها، شل شدن رباط های اطراف دهان و چانه است. شل شدگی رباط ها به بافت های چربی موجود در گونه ها، اجازه خمیدگی می دهد. عوامل ثانویه ای که در ایجاد خطوط دور لب دخیل هستند، عبارتند از: از دست دادن کلاژن و الاستین ( بلوک های ساختمانی پوست)، نوسانات وزن، سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب.

سعی نمایید به جای اینکه مانع لبخند زدن خود شوید، یکی از گزینه های درمانی زیر که توسط بهترین دکترهای زیبایی توصیه شده اند، را به کار بگیرید:

1- جلوگیری از خطوط لب در 30 سالگی و اوایل 40 سالگی:

پر کننده های ( فیلرهای پوستی یا dermal fillers) بسیاری مانند Juvederm یا Restylane وجود دارند که می توانید با مراجعه به پزشک متخصص از آنها استفاده نمایید. این درمان هیالورونیک اسید بین 12 تا 18 ماه طول می کشد.

فیلرها یا پرکننده ها شامل ژل های تزریقی و چربی می باشند که داخل پوست، تزریق شده و موجب افزایش حجم و در نتیجه، صاف کردن چین و چروکها، برجسته کردن لبها و کاهش عمق فرو رفتگی های صورت می گردند. البته این روش های درمانی، دائمی نیستند و نیاز به تکرار دارند.

2- جلوگیری از خطوط عمیق در اواسط 40 و اوایل 50 سالگی:

بوتاکس، مانع از پیشرفت و افزایش خطوط عمیق دور لب و یا باعث کند شدن روند آن، می گردد. ماده تشکیل دهنده فعال آن، سم بوتولینوم ( با نام تجاری بوتاکس) می باشد که این ماده عضلات کوچک دور لب و دهان را شل می کند که این عضلات باعث ایجاد خمیدگی پوست و ایجاد خطوط می شوند. خمیدگی کمتر مساوی است با خطوط کمتر.

3- درمان خطوط دور لب در 60 سالگی و سنین بالاتر:

شاید شاهد نتایج سفت کردن پوست از طریق بالا کشیدن پوست صورت و گردن بوده اید. تکنیک های لیزر که باعث بهبود خطوط ریز و سفت شدن پوست می گردند نیز، گزینه درمانی مناسبی می باشند.

4- آنچه که شما می توانید در منزل انجام دهید

بهترین درمان در منزل، پیشگیری است. پیشگیری بدین معناست که پوست خود را در مقابل آفتاب محافظت کنید، مواد غذایی مانند انواع توت ها، کلم بروکلی و هویج را مصرف نمایید که سرشار از آنتی اکسیدان می باشند. با انجام این کار، موجب قوی و محکم شدن کلاژن و الاستین موجود در زیر پوست خود می شوید.

کنترل وزن نیز، امر بسیار مهمی در این زمینه محسوب می گردد. تغییر وزن قابل توجه، می تواند به کاهش خطوط دور لب کمک کند. سیگار را ترک نمایید. مواد شیمیایی موجود در دود سیگار می تواند کلاژن و الاستین را نابود سازد.

استفاده از یک کرم رتینوئید یا رتینول، یک عامل بسیار مفید و مؤثر می باشد. رتینول به آرامی لایه های عمیق تر پوست را ضخیم می کند، در حالی که باعث نازک شدن لایه های سطحی می شود، همچنین می تواند خطوط ریز را فرو بنشاند و آنها را کاهش دهد و بدین وسیله موجب می گردد که جوانتر به نظر برسید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: