این مشکلات می تواند بر روی وزن شما تاثیر بگذارد. اگر که شلوار جین مورد علاقه اتان تنگ شده است و قصد دارید سریعا وزن خود را کاهش دهید ممکن است با مشکلاتی که در قسمت پایین مورد اشاره قرار می دهیم ، مواجه شوید. مقاله مقابل را تا انتها مطالعه کنید تا از ایجاد یکسری مشکلات جلوگیری نمایید.

ـ قصد دارید که خیلی سریع 10 پوند وزن کم کنید بهمین دلیل به رژیم غذایی سخت رو می آورید و سعی می کنید هرروز گریپ فروت و سوپ کلم بخورید. در واقع کالری مواد غذایی مصرفی خود را حدودا بطور روزانه 1000 کالری کاهش می دهید تا مطمئن شوید که وزن شما کم می شود. اما زمانی که کالری مصرفی شما کاهش می یابد سوخت و ساز یا همان متابولیسم بدن شما نیز کاهش سرعت می دهد و زمانی که این دوره رژیم گرفتن پایان می یابد ، بدون شک وزن از دست رفته را بدست می آورید. در نتیجه کاهش وزن به این روش غیر منطقی است.

ـ حذف صبحانه بنظر یکی از ساده ترین راهها برای کاهش وزن و کم کردن کالری مصرفی بشمار می آید اما مسلما در طول روز دائما گرسنه خواهید بود. این امر ممکن است باعث مصرف تنقلات و خوردن مقدار زیادی ناهار و در نتیجه جذب میزان زیادی کالری شود. توجه داشته باشید که مصرف صبحانه که حاوی فیبر و پروتئین بسیار است مانع از گرسنگی در طول روز می شود. بعلاوه مطالعات نشان می دهد افرادی که صبحانه می خورند وزن خود را در حد مناسب حفظ می کنند.

ـ بسیاری از افراد میزان کالری مصرفی خود را می شمارند و با برنامه پیش می روند اما تا بحال به ریزه خواری ها توجه داشته اید؟ مثلا با خود می گویید یک تکه از کیک همکارم بخورم ، اندکی از بستنی پسرم بچشم و ... بهتر است بدانید که این کارها باعث می شود که برنامه ریزی های شما در رابطه با میزان کالری مصرفی از بین برود. زیرا با این روشی که دارید میزان کالری مصرفی شما بیشتر می شود و نه کمتر. اگر در شمردن کالری جدی هستید می توانید از نرم افزارها و گوشی های هوشمند استفاده کنید.

ـ از آنجاییکه مصرف برخی از تنقلات می تواند باعث افزایش وزن شما شود اما فراموش نکنید که مصرف برخی از تنقلات اگر با فکر در برنامه شما گنجانده شود می تواند کمک مناسبی برای تناسب اندام بشمار آید زیرا در اینصورت گرسنگی خود را کنترل کرده اید. اگر تنقلات سرشار از پروتئین باشند سوخت و ساز بدن شما در سطح بالایی می ماندو مطالعات نشان می دهد افرادی که آجیل را بعنوان میان وعده انتخاب کرده اند لاغرتر از سایرین هستند.

ـ مصرف محصولات کم چرب نقش مهمی را در کاهش وزن شما ایفا می کند. فقط به یاد داشته باشید که کم چرب با کم کالری متفاوت است.اگر که شما یک تکه کیک کم چرب میل کنید ممکن است این امر سبب شود که کالری بیشتری بخورید در حالیکه مصرف یک تکه کوچک از یک کیک عادی سبب بروز این مشکل نمی شود. بهترین راه توجه به جدول تغذیه می شود که یک مواد غذایی چه میزان چربی ، قند و ... دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: