حفظ وضعیت صحیح بدن

سازش و حفظ وضعیت صحیح بدن در دوران بارداری کمک ارزنده ای به شماست تا بتوانند ابتلا به مشکلاتی چون کمردرد و خستگی را که به راحتی در هر مرحله ای از بارداری ایجاد می شود. به حداقل برساند.

وضعیت بد بدنی یک مشکل معمول در دوران می باشد. این شکل به علت افزایش وزن بدن ایجاد می شود.شکم بزرگ باعث جا به جا کردن مرکز ثقل بدنتان می شود و برای حفظ این مراکز ثقل و در اصل حفظ تعادل بدن شما نیاز دارید تا پشت خود را به حالت قوسی شکل در آورید. در واقع با این کار عضلات کمر خود را تحت فشار قرار می دهید و باعث ایجاد کمر درد می شوید.

زمانی که می ایستید، می نشینید و یا راه می روید همیشه با وضعیتی صحیح این کار را انجام دهید گردن و کمرتان همیشه باید در راستای یک خط راست قرار گیرند.

شیوه بلند شدن صحیح

وقتی که روی تخت و یا کف زمین دراز می کشید به عنوان مثال ورزش کرده اید بلند شدن از وضعیت دراز کشیده مرحله ساده و راحتی است.

ابتدا به یک طرف خود بچرخید و سپس از حمایت دست های خود استفاده کنید و خود را به وضعیت زانوهای خمیده برسانید. از این به بعد سعی کنید کمر خود را صاف نگهدارید و با استفاده از قدرت عضلات ران، خود را برای نشستن بالا بکشید پس از این مرحله می توانید بدون اعمال هیچ نوع فشاری بر شکم به راحتی بایستید. از دست ها برای حمایت بدن استفاده کنید و با استفاده از ران ها خود را بالا بکشید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: