جوش و آکنه ، خصوصا در سن بلوغ ، یکی از مشکلات اساسی نوجوانان محسوب می شود و به راحتی زیبایی و اعتماد به نفس ما را تحت تاثیر قرار می دهند . برای  خاتمه دادن به این مشکل باید دنبال راه حلی مناسب بگردید و امروز ما چندین راهکار برای از بین بردن قرمزی و تورم ناشی از این جوش ها به شما پیشنهاد می دهیم .

 

جوش ها به دلیل فشاری که به پوست وارد می کنند ، قرمز و متورم می شوند . بنابراین برای آنکه قرمزی را از بین ببرید ، باید اول سایز جوش کوچکتر شود . اگر دچار چنین مشکلی هستید ، می توانید این راه حل ها را امتحان نمایید  :

 

کمپرس سرد

 

این راهکار در هر شرایطی به رفع قرمزی و تورم پوست کمک می کند  و در این زمینه یک معجزه محسوب می شود . کافی است تکه ای یخ را در یک پارچه ی تمیز پیچیده و روی جوش قرار دهید .به خاطر بسپارید جوش ها خیلی تحت فشار نباشند . حتی می توانید یک تکه پارچه را برای مدتی در آب یخ نگه دارید ، آب اضافی آن را بگیرید و سپس روی پوست بگذارید . برای گرفتن بهترین نتیجه این کار را چندین بار تکرار نمایید .

 

استفاده از خمیر دندان

 

قبل از رفتن به رختخواب یک راه حل ساده اما موثر را امتحان کنید .ابتدا صورت خود را با آب ولرم و یک شوینده ی ملایم بشویید . پوست خود را خشک نمایید و سپس کمی خمیر دندان را با انگشت روی جوش ها قرار دهید . فقط خمیر دندان نباید ژل و یا رنگی باشد ، تنها از خمیر دندان های سفید استفاده نمایید و مراقب باشید خمیر دندان را به اطراف جوش ها نزنید . روز بعد که از خواب بیدار شوید قرمزی جوش ها از بین رفته است .

 

استفاده از آلوئه ورا

 

ژل آلوئه ورا فواید زیادی دارد ، اما خاصیت ضد التهاب و ضد میکروب این گیاه دو مورد از برجسته ترین خواص آن محسوب می شود و می تواند تنها در چند ساعت قرمزی و تورم جوش ها را از بین ببرد .اول صورت خود را خوب بشویید تا آلودگی های پوست از بین برود . سپس ژل آلوئه ورا را از برگ آن خارج کرده و روی جوش ها قرار دهید . بهتر است از ژل آلوئه ورا شب قبل از خواب استفاده کنید و صبح روز بعد نتیجه را ببینید .

 

به یاد داشته باشید این سه راهکار ساده به نظرمی رسند ، ولی در عین حال بسیار موثر خواهند بود .

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: