مدل موهای بلند همیشه محبوبیت داشته است چرا که سبک های مختلفی برای درست کردن موی بلند وجود دارد. با این حال کوتاه کردن مو زیبایی خاصی به شما می بخشد.

مه شو:موهای بلند زیبایی خاص خود را دارد . چه موی بلند را جمع کنید چه باز بگذارید زیباست. اما وقتی موهای بلندی دارید مواردی را باید دقت کنید. از محصولات مربوط به مراقبت مو استفاده نمایید . موهای خود را تمیز نگه دارید و هر سه تا شش ماه یک بار موهای خود را مرتب کنید. برای کوتاه کردن مو انتخاب هایی وجود دارد نظیر :

مدل لِیِر:

این مدل مو به صورت لایه لایه است و باعث می شود که مو حجیم به نظر آید و موی لیر را به صورت های مختلف می توانید درست کنید. اغلب آرایشگران توصیه می کنند که اولین لایه این مدل مو ار زیر گوش شروع شود مدل لیر می تواند زاویه دار نیز کوتاه شود. اولین لایه می تواند برای چتری در نظر گرفته شود که زیبا به نظر می رسد. مدل لیر می تواند به صورت دم اسبی بسته شود یا باز گذاشته شود.

کوتاه کردن مو به صورت نامتقارن ( Asymmetrical Haircut ):

یک مدل کاملا متفاوت است این مدل مو برای افراد میانسال مناسب است وقتی که موهای شما نه خیلی بلند هستند نه خیلی کوتاه . در این مدل یا موها را فقط از یک طرف کوتاه می کنند یا فقط پشت مو را کوتاه می کنند. همچنین موها می توانند در اندازه های مختلف کوتاه شوند و لزومی ندارد که به یک اندازه کوتاه شوند.

مدل موی صاف :

این مدل مو ساده و راحت است . اگر می خواهید طول موهای شما کاملا واضح نشان داده شوند این مدل بسیار مناسب است اما باید موهای صاف به خوبی کوتاه شوند زیرا که اگر اشتباهی رخ دهد خیلی مشخص می شود. البته می توانید چتری را کوتاه کنید اما موهای پشت سرتان صاف باشد. این مدل بسیار منظم و بسیار رایج است. می توانید از وسط فرق باز کنید و موهای خود را باز بگذارید. می توانید انتهای موهای خود را هایلات یا رنگ روشن بکنید.

کوتاه کردن با تیغ :

این مدل بسیار رایج است. اگر خیلی موهای پری دارید می توانید با تیغ لایه هایی از موهای خود را هم از جلوی سر و هم از پشت سر کوتاه کنید. این روش از حجم زیاد مو می کاهد. این روش برای موهای مجعد و موجی مناسب است. کوتاه کردن با تیغ به موهای شما حالت تیز و تکه تکه می دهد. کوتاه کردن چتری با تیغ زیبا به نظر می رسد. البته کیفیت تیغ یابد بسیار مناسب باشد تا بتوان این زیبایی را به مو افزود.

کوتاه کردن مو به صورتی که چتری باشد و بعد لایه بعد از چتری کمی بلند تر باشد و بعد موهای پشت بلند باشند (hime cut):

این مدل مو در ژاپنی ها خیلی رایج است. و برای موهای صاف خیلی مناسب است مانند عروسک . لایه اول بالای مژه ها، لایه بعدی با فک شما متناسب است یا کمی پایین تر از آن و لایه بعدی آن به اندازه ی بلندترین لایه مو شما می باشد . این مدل کلا سه لایه هم بیشتر ندارد و بسیار زنانه و مرتب است.

مدل scene :

یک مدل مدرن و جدید است ولی خیلی مرسوم نیست چتری ها به یک سمت می روند و بقیه مو لایه لایه می شود. و برای هر کس باتوجه به مدل صورتش کوتاه می شود. اولین لایه کوتاه ترین لایه است و بعد لایه های دیگر بلندتر هستند. لایه ها لزوما تناسب ندارند و از قیچی های تیغ دار استفاده می شود. برای این مدل مو اغلب موها را هایلایت و یا رنگ روشن می کنند.( ا غلب دو رنگ روشن )

مدل پری :

این مدل برای پشت موها مناسب است. لایه های صاف و نازکی دارد و مانند پرهای پرنده است. این مدل در دهه های 70 تا 80 در بین زنان و مردان رایج بوده است. این مدل با چتری زیبا تر می شود. و خیلی مرتب و منظم نیست. برای موهای بلوند و رنگ روشن بسیار مناسب است . برای هر دو نوع موهای صاف و مجعد مدل خوبی است. اگر برای کوتاه کردن از تیغ استفاده شود به مو حالت تیز تری می دهد که برای حالت پری دادن به مو خوب است.

مدل کفالی mullet haircut :

یک مدل کلاسیک در دهه 70 بوده است . مدلی است که موهایی کوتاه در جلوی سر دارند و ادامه مو بلند تر است. البته در عصر حاضر رایج نیست. با استفاده از قیچی یا ریش تراش کوتاه می شود. برای این مدل نیز اگر موها هایلایت باشند یا رنگ داشته باشند بسیار زیباتر به نظر می رسد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: