شما می توانید به راستی به نتایج فوق العاده ای در خانه دست بیابید. بهتر است از محصولات مخصوص متخصصان استفاده نکنید و از انواع ساده تر بهره بگیرید. بدین شکل معمولاً به رنگ های طبیعی تری نیز دست خواهید یافت.

قبل از رنگ کردن مو اجازه دهید دو روز از شامپو کردن موهایتان بگذرد. بدین شکل نتیجه ی بهتری خواهید گرفت زیرا پوست سر پس از شامپو کردن حساس تر است و در صورتی که مدتی از شامپو کردن مو گذشته باشد مراحل رنگ کردن راحت تر خواهد بود. در واقع افزوده شدن روغن طبیعی مو به روی پوست سر از آن محافظت خواهد کرد.

قبل از این که به رنگ کردن موی خود بپردازید آن را به خوبی تقویت کنید.

توجه کنید : راز پاک کردن رنگ از روی دست هایتان و اطراف خط رویش مو : به روی این مناطق مقداری خاکستر سیگار مرطوب بمالید.

رنگ کردن موها به طور طبیعی

موی تیره

کسانی که موی تیره ای دارند می توانند به طور موقتی موهای خود را با چای، گردو و قهوه رنگ کنند.

یک چای غلیظ دم کنید و در آخرین آبکشی از آن استفاده نمایید.

یک پیمانه گردوی خرد شده را با یک پیمانه آب بجوشانید مایع را از صافی رد کنید و روی سر خود بریزید اجازه دهید سی دقیقه بگذرد و سپس موهای خود را شامپو کنید. مقداری قهوه ی اسپرسو یا قهوه ی قوی دیگری دم کنید و آن را روی موهای خشک بریزید. سی دقیقه صبر کنید و سپس موها را شامپو کنید. با این کار می توانید رنگ درخشانی روی موهای سیاه یا قهوه ای تیره به وجود آورید.

2/1 پیمانه سرکه را با 4/1 پیمانه سس سویا مخلوط کنید. این مخلوط رنگ روشن و درخشانی روی موهای تیره به وجود می آورد. سس سویا نه تنها دارای پروتئین است که به موها استحکام می بخشد بلکه دارای پیگمان های قهوه ای نیز هست. این مخلوط را روی موها بریزید، پانزده تا بیست دقیقه صبر کنید و سپس موها را بشویید

از 2/1 پیمانه آب ذغال اخته در آخرین آبکشی موهای خود استفاده کنید تا به موهای تیره رنگ قرمز ببخشد.

موهای روشن

یک پیمانه دم کرده ی غلیظ بابونه دم کنید. اجازه دهید دم کرده ولرم شود سپس آن را روی موها اسپری کنید و یا آب را با کمک شانه روی موها بمالید. بیست دقیقه صبر کنید (در صورت امکان در برابر نور خورشید بنشینید) موها را شامپو کنید و آبکشی نمایید. این کار رنگ موهای بلوند و قهوه ای روشن را تقویت می کند و به موها رنگ ملایم درخشانی می بخشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: