برس زدن ابروها و مژه ها در رشد آن موثر می باشد. برای این کار با یک برس کوچک و تمیز روزی چند بار ، مژه ها و ابروها را برس بزنید.

به طور کلی برای تقویت موهای صورت بهتر است از روش های زیر استفاده کنید:

پوسته چوبی فندوق را از آن جدا کرده و بسوزانید ، خاکستر حاصل را به موی صورت خود (ریش ، سبیل ، ابرو) مالیده و خوب ماساژ دهید.

مقداری روغن بادام را با پوسته زیتون مخلوط کرده و بگذارید حدود 3 روز بماند ، پس از گذشت این مدت ، حدود 30 دقیقه آن را جوشانده و سپس صاف نمایید ، این مایع صاف شده برای تقویت موهای مژه و ابرو مفید بوده و همچنین باعث روییدن و پرپشت شدن موهای صورت می شود.

هورمون دنبلان برای پرپشت کردن ریش و سبیل بسیار موثر است. برای این کار بهتر است از ورقه های نازک دنبلان استفاده کنید و آن ها را بر روی صورت و آن قسمت هایی که می خواهید پر مو شوند قرار داده و پس از گذشت 1 ساعت آن ها را برداشته و صورت خود را بشویید. این عمل را هر روز تکرار کنید و نتیجه اش را شخصا مشاهده نمایید.

میوه سفید نارگیل و مغز های چوب ، مانند گردو ، بادام از اگر ریز و پودر نموده و بر روی ابروها و سبیل بمالید باعث مشکی شدن آن ها می گردد و اگر خشک شده آن ها را بسوزانید از خاکستر آن ها می توانید استفاده کنید. مالیدن زرده و سفیده تخم مرغ به موهای صورت ، باعث درآمدن ریش و سبیل و پرپشت شدن آن ها می شود.

سیر را بسوزانید و به صورت خاکستر درآورید و به آن تره کوهی نیز اضافه کنید ، این مواد را در روغن زیتون جوشانده و به صورت خود بمالید.

شستن صورت با آب باقلا و لعاب ختمی و عصاره لبلاب و عشقه نیز بسیار نافع است. استفاده از روغن زرده یا روغن مورد یا روغن سیاه دانه ، برای رشد ریش و سبیل نیز مفید می باشد. برای تهیه هر یک از این روغن ها مقدار 20 گرم از آن ها را در 40 گرم روغن بجوشانید و بعد صاف نموده و از آن ها استفاده نمایید.

مالیدن آبی که از شاخه درخت انگور ، در زرده تخم مرغ حل شده برای رشد ریش و سبیل مفید است. استعمال روغن مورد و آمله در دوره صفویه و قبل از آن ، در ایران معمول بوده است. این روغن در تقویت و کمک به رویش مو به خصوص ابرو بسیار موثر تشخیص داده شده است.

کندر را ساییده و در روغن کنجد ریخته ، حل کنید و سپس روغن را در چراغی لوله ای بریزید و روشن نمایید و ظرفی بر آن واژگون ساخته دوده آن را بگیرید و بر ابرو بکشید. ماساژ پوست با روغن زیتون ، مژه و ابرو را تقویت می کند.

برای تقویت موی مژه و ابروها ، می توان از روغن کوچک نیز استفاده کرد. برای تقویت ابروها می توانید یک قاشق چایخوری سفیده و زرده تخم مرغ را خوب بزنید و به مدت 5 دقیقه روی ریشه موهای ابرو بگذارید ، سپس با آب نیم گرم بشویید و برس بزنید.

توصیه نهایی

موها قسمتی از بدن انسان می باشند که در زیبایی تاثیر بسیار مهمی دارند ، به همین دلیل ما باید از موهای خود به دقت حفاظت کنیم و برای این منظور باید به غذایی که می خوریم ، به شامپویی که مصرف می کنیم و به موادی که برای زیبایی به سر مان می زنیم توجه کنیم. یادمان باشد نباید به خاطر زیبایی موقتی ، زیبایی دائمی خود را از بین ببریم و هر ماده ای را به موهایمان بزنیم.

تذکر: یادتان نرود که گاهی علت کم پشت بودن ریش و سبیل ، کم خونی بوده ، که بهترین راه برای درمان آن ، استفاده از مواد خون ساز می باشد مثل : قلم استخوان ، هویج ، اسفناج ، شنبیلیه ، زردآلو ، انار و...

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: