با استفاده از این فرآورده می توانید مدل دلخواه خود را برای مدت نسبتا طولانی بر روی مو تثبیت کنید.

در حال حاضر ژل های مو به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

ژل های روغنی یا میکروژل ها به صورت امولسیون های شفاف روغن در آب عرضه می شوند. (قطرات روغن آن قدر کوچک اند که امولسیون شفاف به نظر می رسد). این نوع ژل ها بیشتر جهت ایجاد درخشندگی و گره گشایی از مو در هنگام برس و یا شانه کردن استفاده می شوند.

ژل های پلیمری یا ژل های حقیقی ، مخلوطی از آب ، یک عامل حالت دهنده و یک پلیمر تثبیت کننده با وزن مولکولی بالا هستند. وقتی که این مواد روی مو قرار می گیرند ، رشته های مو با مخلوط آب و پلمیر پوشانده می شوند. سپس آب از روی مو تبخیر شده و لایه نازکی از پلیمر آن را می پوشاند.

این پلمیر باید پوششی سبک ، قابل انعطاف و شفاف روی مو بر جای گذارد و درخشندگی خاصی به آن بدهد ، ضمن آن که گره ها و الکتریسته ساکن مو تا حدی کاهش یابد. یک روش مناسب استفاده از ژل این است که پس از شستشو با شامپوی مناسب ، آب اضافی را با استفاده از حوله (با روش گذاشتن و برداشتن) از روی مو بزدائید. سپس مقداری ژل در کف دست خود قرار داده و پس از پخش آن بر روی دست به طور یکنواخت روی مو پخش کنید ( به گونه ای که قشر نازکی از آن روی تار موها را بپوشاند) و به آرامی گره موها را باز کنید و آن ها را شانه کنید.

هر چه مقدار ماده مصرف شده کمتر باشد ، موها شل تر خواهند ایستاد ولی مصرف بیش از حد این مواد نیز موجب کرد شدن موها می شود به طوری که این مواد مانند دانه های برف یا شوره ی سر روی موها جمع می شوند. ژل ها نسبت به موس ها قوام سفت تر و کم انعطاف تری به موها می بخشند و برای آرایش ها و مدل هایی که نیاز به قوام و انعطاف پذیری مو دارند به کار می روند. بیشتر تولید کنندگان فرمول های متفاوتی را برای موهای معمولی و موهایی که به سختی حالت می گیرند ، ارائه می کنند. طرز گرفته اید ، متفاوت است ؛ مثلا در صورتی که مدل فر ، مورد نظرتان است باید با استفاده از نوک انگشتان فر دلخواه خود را به مو بدهید و برای صاف کردن باید رشته های مو را بین دو دست قرار داده و دست ها را در حالی که فشار کمی اعمال می کنید ، به سمت پایین حرکت دهید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: