مرحله اول تهیه کردن بیگودی های فر بسته به نوع فر ریز یا درشت و یا متوسط می باشد ، هم می توانید این بیگودی ها را از بازار تهیه کنید و هم (چون هر چه لایه های مو را کمتر بگیرید فر شما زیباتر خواهد شد به تعداد زیادی بیگودی نیاز دارید) ، آن ها را با هزینه کمتری در منزل تهیه کنید. بدین ترتیب که کاغذهایی به ابعاد 9 در 9 یکدست و هم اندازه بسته به حجم مو به تعداد 30 الی 50 عدد درست کرده (می توانید از کاغذهای یادداشت مربع شکل استفاده کنید) و آن ها را لوله ای شکل کنید که مثل بیگودی های ریز درآید و البته بسته به فر دلخواه که ریز باشد یا درشت ، سایز بیگودی های شما به خودتان مربوط خواهد شد.

اگر موهایی کاملا صاف و بدون حالت دارید که پس از حالت دادن با سشوار یا بیگودی خیلی سریع به حالت اولیه بر می گردد و فرم خود را از دست می دهد ، توصیه می کنیم که بعد از حمام که آب موها کشیده شد و موها نم هستند ، آن ها را به دو طرف سر شانه کرده و از جلو با لایه های خیلی کم و استفاده از کمی تافت یا مواد نگهدارنده به موها استفاده کنید. آن ها را به دور بیگودی ها و در وسط آن ها به طور مرتب بپیچید و دو طرف کاغذهای لوله ای را خم کنید تا موها باز نشوند ، در صورت باز شدن می توانید از گیره های سیاه مو جهت ثابت نگه داشتن آن ها استفاده کنید.

گاهی در صورت حساسیت و ضعف موها ، برای موهایی که کمی حالت دارند و به راحتی به هر فرم دلخواهی که می خواهیم در می آیند ، استفاده از مواد حالت دهنده توصیه نمی شود و تنها نم داشتن موها کافی است.

برای فرهای درشت تر کاغذهای لوله ای را بازتر پیچانده و قطر لوله ها را بیشتر می گیریم.

پس از پیچاندن همه ی موها از جلو به پشت سر تقریبا نیم ساعت و یا بسته به مقدار موها کمی بیشتر طول می کشد تا موها خشک شوند که حتی می توانید ، از سشوار با باد بسیار ملایم برای خشک شدن آن ها استفاده کنید (دقت داشته باشید که هنگام سشوار کشیدن نظم بیگودی ها به هم نخورد و باعث باز شدن آن ها نشود).

برای باز کردن موها از پشت سر ، پایین ترین بیگودی را باز می کنیم به این صورت که کاغذهای لوله ای را از سمت پایین گرفته و به طور عمودی به پایین بکشید تا منگوله ای و لولایی باز شود نه اینکه به طور افقی به سر بچسبد که در این صورت اصلا فر زیبایی حاصل نخواهد شد.

بعد از آن که موها را به ترتیب از پشت به جلو سر به آرامی باز کردید می توانید با انگشتانتان آن ها را از هم جدا کرده و فرتان را طبیعی تر نشان دهید و در این هنگام برای براق شدن موها می توانید از کمی روغن زیتون نیز استفاده کنید.

برای ویو شدن موها از بیگودی های درشت با برداشتن لایه های زیاد مو این کار را انجام دهید اما برای فرها ، چه ریز و چه درشت حتما لایه های جدا شده را کم بگیرید با این تفاوت که در فر ریز از بیگودی ریز و در فر درشت از بیگودی درشت استفاده کنید.

این نوع فر تا زمان شسته شدن همچنان باقی خواهد ماند و تنها باشسته شدن به حالت اولیه ی خود باز خواهد گشت.

ناگفته نماند که فرهای شش ماهه یا همیشگی به موها آسیب رسانده و گاهی به خاطر مواد شیمیایی باعث سوزاندن آن ها خواهد شد و اکثر اوقات به خاطر رسیدگی به آن ها شما را خسته خواهد کرد ، چرا که شما باید فر شش ماهه را همیشه چرب نگه دارید تا خوش حالت بایستد و این خود از واکس ها و کرم های مو را به همراه خواهد داشت که مصرف زیاد این مواد نیز به مقدار زیاد و در دراز مدت ضررهای بسیاری را برای موی شما به همراه خواهد داشت اما این فر نیاز به مراقبت نداشته و هر زمان که از آن خسته شوید با شستن از بین خواهد رفت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: