آبکشی با سرکه

سرکه انگور از گذشته های دور برای بزاق کردن و جلا دادن به موها مورد استفاده بوده است.

شستن موها با آب و سرکه پس از شامپو کردن موها، افزون بر از بین بردن باقیمانده شامپو از روی پوست سر، سبب می شود که موها خوش حالت و درخشان شوند.

می توان از محلول آب و سرکه برای آبکشی موهای تیره استفاده کرد.

اکلیل کوهی

اکلیل کوهی یکی از بهترین گیاهانی است که در ماساژ دادن سر و آبکشی و شامپو کردن موها به کار می رود.

دو قاشق سوپخوری اکلیل کوهی را به یک پیمانه آب جوش اضافه کنید؛ پس از چند ساعت از صافی بگذرانید؛ آن را با شامپوی انتخابی خود مخلوط کنید و سر را با آن بشویید و یا محلول به دست آمده را به آب آبکشی سربیفزایید و پس از شامپو، موها را با آن آبکشی کنید.

اکلیل کوهی برای موهای قهوه ای تیره و سیاه بسیار مناسب است و شفافیت و سلامت مو را سبب می شود.

ژلاتین

ژلاتین طبیعی برای فرم دادن به موها مفید است به ویژه برای حالت دادن به موهای نرم و نازک می توان از آن کمک گرفت، زیرا به موها ضخامت بیشتری می دهد.

برای استفاده از ژلاتین، یک ورقه ژلاتین را در آب جوش حل کنید و سپس با یک عدد تخم مرغ مخلوط کنید و همراه با شامپو برای شستن موها به کار برید.

از ژلاتین، هنگام آبکشی موها هم می توانید استفاده کنید. این کار سبب می شود که موها برپشت تر نمایانده شود.

اگر موهای روشن دارید از آب لیموترش و اگر موهای قرمز با خرمایی دارید از آب توت فرنگی یا گیلاس و اگر موهای قهوه ای و سیاه دارید از سرکه استفاده کنید. این مواد را با آب و ژلاتین مخلوط کنید و هنگام آبکشی از آن استفاده کنید. با این کار افزون بر درخشندگی، موها پرپشت تر و خوش حالت تر خواهد شد.

لیموترش، دوام دهنده فرم موها

بسیاری از خانمها، برای حفظ فرم موهایشان از آب لیموترش استفاده می کنند به این شکل که هنگام پیچیدن موها از مقدار کمی آب لیمو ترش و آب استفاده می کنند. درست است که آب لیموترش سبب می شود موها دیرتر خشک شود، اما این حسن را دارد که به فرم موها دوام بیشتری می بخشد. خاصیت دیگر آب لیموترش این است که بر درخشش موها می افزاید.

برس

مو، نمایشگر سلامت روح و جسم است. اگر خسته و عصبی و ناراحت باشید و یا به حد کافی غذا نخورید و استراحت نکنید، موهایتان کدر می شود و به تدریج می ریزد. برای مبارزه با بیماری و مرگ موها، باید از حربه موثری بهره گرفت . این حربه موثر برس است.

هرشب، پیش از رفتن به رختخواب، با یک برس مویی، موهای خود را از جهات مختلف برس بزنید، به طوریکه در حدود صدبار برس روی سرتان حرکت کند و در تمام نقاط، خون را به جریان بیندازد.

تونیک

تونیک در سلامت و زنده کردن موها نقش مهمی دارد. برای ساختن آن از گیاهان مناسبی مانند اکلیل کوهی و بابونه استفاده می شود.

اکلیل کوهی برای موهای تیره و بابونه برای موهای روشن مورد استفاده قرار می گیرد.

برای ساختن تونیک، یک پیمانه آب جوش را به چهار قاشق غذاخوری گیاه مورد نظر اضافه کنید و بگذارید چند ساعت بماند و بعداز صافی بگذرانید، سپس چند قطره ادوکلن به آن بیفزایید.

این مایع را روی موها بریزید و ماساژ بدهید یا هنگام شستن موها، به شامپوی سر بیفزایید و با آن موها را بشویید. پس از تمیز شدن موها سر را بشویید.

از این مایع هنگام آبکشی موها هم می توانید استفاده کنید و مقداری از آن را به آبی سر را با آن آبکشی می کنید بیفزایید.

رازهای زیبایی موی سر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
: امتیاز : 1 تعداد رای : 0
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: