مردم همیشه می گویند موها و پوست زیبا ارثی است .اما باید این حقیقت را بپذیرید که بخش اعظم زیبایی پوست و مو به رژیم غذایی ، سبک زندگی شما و آنطور که با بدن خود رفتار می کنید بستگی دارد . اگر تعادل را در بدن خود بر هم بزنید ، بدن نیز با ایجاد اختلال در وظایف مختلف خود واکنش نشان می دهد . البته امروزه تنها رژیم غذایی سالم برای زیبایی کافی نیست و شما قطعا به راهکارها و درمان هایی برای مبارزه با عوامل مخرب محیطی نیاز دارید.

محصولات آرایشی همیشه با مواد مضری ساخته می شوند که به مو و پوست آسیب های زیادی می زنند. شاید نیاز داریم نگاهی به طب سنتی خود بیاندازیم . اگر دنبال راه هایی طبیعی و معجزه آسا برای حفظ زیبایی خود هستید ، مطلب درستی را انتخاب کردید. در این قسمت ما با شما هرآنچه را که برای داشتن موهای زیبا نیاز دارید مطرح می کنیم. این راهکار نه تنها بی خطر است ، بلکه تمام مواد مغذی مورد نیاز مو را فراهم می آورد.

حنا برای موها فوق العاده است ، خصوصا وقتی با ترکیباتی مثل آلوئه ورا همراه می شود. حنا مثل یک کاندیشنر عالی عمل می کند و حفاظت از تارهای مو را دو برابر افزایش می دهد . استفاده ی مداوم از حنا درخشندگی موها را افزایش می دهد و از آنها در برابر آلودگی های محیطی محافظت می نماید. حنا حتی قادر به درمان شوره و خارش سر می باشد .

طرز استفاده از حنا

در بحث استفاده از حنا همیشه نکات مهمی وجود دارند که باید به خاطر بسپارید . هیچ وقت حنا را برای مدت طولانی روی موها نگه ندارید . جدا کردن حنا از موها خیلی سخت می شود. همیشه برای جلوگیری از رنگی شدن دست ها دستکش بپوشید. مطمئن شوید پودر حنا تازه است و در غیر این صورت نتیجه ی مطلوب را نخواهید گرفت . شاید بهتر باشد خودتان برگ های حنای تازی را آسیاب کنید. تمام موها را از ریشه تا نوک مو با حنا بپوشانید. کمی کرم برای برداشتن حنای اضافی از پیشانی خود داشته باشید.

ساخت ماسک حنا

همانطور که قبلا هم توضیح دادیم حنا با آلوئه ورا ، آملا ، شیکاکایی و بسیاری مواد دیگر قابل ترکیب است. می توانید از سه قسمت پودرحنا و یک قسمت پودر ماده ی دلخواهد استفاده کنید . حتی اضافه کردن یک قاشق چایخوری پودر دانه ی خردل امکان پذیر است .

با اضافه کردن یک قاشق چایخوری روغن کرچک یا روغن زیتون به حنا خمیر درست کنید. روغن ها به تغذیه ی کف سر و مو کمک می کنند. می توانید غلظت و چسبندگی خمیر خود را با آب تنظیم نمایید.

حنا خاصیت اسیدی دارد. با اضافه کردن کمی کشک می توانید این خاصیت اسیدی را خنثی نمایید.

ماسک را به موها بزنید و مدت یک تا یک ساعت و نیم به آن استراحت دهید. در این مدت مو را در معرض بخار قرار داده و یا یک حوله دور سر خود بپیچید. ( قبل از حوله پوشیدن کلاه حمام را فراموش نکنید) بعد از این مدت تنها یک بار مو را با شامپویی ملایم و گیاهی شست و شو دهید.

به خاطر داشته باشید قبل از استفاده ی هر ماسک و یا درمان گیاهی بهتر است با دکتر پوست خود مشورت کنید تا ماسک متناسب با نوع موهای خود را بیابید. همچنین تست ماسک روی قسمتی از پوست دست به شدت توصیه می شود. زیرا ممکن است به مواد حساسیت داشته باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: