mahsho a

مه شو: گرمازدگی یک علامت هشدار دهنده ای است که نشان می دهد بدن شما بیش از حد گرم شده است و دمای آن بسیار بالا می باشد. گرمازدگی زمانی روی می دهد که بدن شما آب زیادی را از دست می دهد و بدین دلیل دیگر قادر به تنظیم دمای اصلی نیست.

در نتیجه، بدن بجای دفع حرارت اضافی، شروع به تولید حرارت بیش از حد می کند. فرد گرما زده احساس ضعف و گیجی می کند. از دیگر علائم گرمازدگی می توان به تعریق بیش از حد، سرگیجه، تهوع، استفراغ و سر درد شدید اشاره کرد.

خوشبختانه، شما می توانید با انجام کارهای بسیار ساده ای مانع گرمازدگی گردید. در ادامه به شرح روش های پیشگیری از گرمازدگی می پردازیم:

mahsho a1 1- لباس های گشاد و سبک نگه بپوشید. 2- به میزان کافی آب بنوشید. سعی کنید روزانه حداقل بین 7 تا 8 لیوان آب بنوشید. 3- از خوردن غذاهایی که باعث تعریق زیاد می گردند، مانند غذاهای پر ادویه خودداری نمایید زیرا اینگونه غذاها گرم بوده و حرارت بدن را بالا می برند. 4- از قرار گرفتن در معرض آفتاب ظهر یعنی زمانی که خورشید در داغترین و گرم ترین حالت خود است، اجتناب کنید. 5- قبل از آن که تشنه شوید، آب بنوشید تا بدن خود را همیشه هیدراته نگه دارید. بنابراین، در هیدراته نگه داشتن بدن خود بکوشید. 6- از مصرف الکل و قهوه در زیر نور آفتاب، بپرهیزید زیرا این عمل موجب می شود بدن آب خود را از دست داده و دهیدراته گردد. 7- حتما هنگام خارج شدن از منزل، با کلاه آفتابی خود را از آفتاب مستقیم دور نگه دارید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: