تمام جوانب بیماری را به صورت شخصی بررسی می کند هومیوپاتی بیماری را تنها با مجموعه ای از علایم مورد بررسی قرار نمی دهد . بلکه واکنش شخصی بیمار به آن علایم را نیز در نظر می گیرد . هومیوپاتی در واقع قادر به درمان تمام علایم روحی ، روانی ، فیزیکی و احساسی بیمار است و این بدان معنا است که در درمان از طریق هومیوپاتی پزشکان به مواردی همچون استرس مزمن و اعتقادات فرد ، برای کمک به درمان سریعتر ، توجه می کنند .

کمترین میزان از محصولات طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد در هومیوپاتی داروهای شیمیایی و ساخته ی دست انسان مورد استفاده قرار نمی گیرند ، بلکه از مواد موجود در طبیعت ، مثل گیاهان و مواد معدنی استفاده می کنند . میزان این مواد هم البته بسیار کم بوده و به طور کلی ملایم و قدرتمند هستند . در مقایسه با داروهای شیمیایی ، داروهای هومیوپاتی خطر بسیار کمی در زمینه ایجاد اعتیاد دارند و تنها در مواردی نادر عوارض جانبی مشاهده شده است .

به درمان آلرژی ها و آسم کمک می کند از هومیوپاتی برای درمان آلرژی ها و آسم ، بسیار شبیه به درمان های عادی ، کمک می گیرند . در این روش میزان کمی از موادی که آلرژی را تولید کرده به بیمار می دهند .

در یکی از مطالعات ، در 80 درصد از افراد با بیماری آسم که میزان کمی از داروهای مورد استفاده در هومیوپاتی را مصرف کردند ، بهبودی بسیاری تنها در هفته اول مشاهده شد . در این آزمایش میزان بسیار کمی از ماده ای که بیماران به آن حساسیت داشتند ، برای تحریک سیستم ایمنی بدن و کمک به درمان ، داده شد . اما در گروهی که درمان های همیشگی را دریافت کردند بهبودی تنها 38 درصد بود .

در کاهش افسردگی و اضطراب موثر است هومیوپاتی گاهی در کنار دیگر درمان ها در زمینه ی روانشناسی ، مثل درمان شناختی رفتاری ، برای از بین بردن علایم اختلالات روحی مورد استفاده قرار می گیرد . بسیاری از افراد با میزان افسردگی و اضطراب بالا مشکلاتی نظیر بی خوابی و اختلال خواب ، خستگی ، درد ماهیچه ها ، سردرد و عدم گوارش مناسب را تجربه می کنند . پزشک هومیوپات تمام علایم بیماری را ، چه فیزیکی و چه روحی ، برای درمان بهتر و سریعتر ، در نظر می گیرد.

در تحقیقی که روی میزان اثر گذاری هومیوپاتی در درمان اضطراب انجام شد ، یافته های عینی نشان می دهد ، تاثیرات مثبت از جمله رضایت بالای بیمار در درمان هومیوپاتی وجود دارد . اما در این زمینه تحقیقات و مشاهدات بیشتری مورد نیاز است .

به طور کلی ، گاهی اوقات افرادی که دچار اضطراب و افسردگی هستند از هومیوپاتی استفاده می کنند و تا کنون ، با وجود ریسک پایین ، نتایج بسیار خوبی نیز دریافت کرده اند .

کمک به کنترل درد در برخی از تحقیقات مشخص شده افراد با درد های مزمن می توانند از این روش درمانی ، بدون آنکه نیاز به درمان هایی با ریسک بالا باشد ، بهره ببرند .

در تحقیقی که روی 43 بیمار با درد مزمن کمر به صورت تصادفی انجام شد ، بیماران طی یک دوره ی زمانی ، داروهای هومیوپاتی درمانی را بر اساس علایم منحصر به فرد خود دریافت کردند . نتایج نشان می دهند در انتهای دوره ی درمان ، بیماران بهبودی چشمگیری داشتند .

هرچند همچنان معتقدیم برای اثبات این یافته ها به تحقیقات بیشتری نیاز است ، هومیوپاتی در میان بیماران بسیار محبوب و مقبول بوده که نمی توان گفته ای بر علیه فواید این روش درمانی ارائه داد .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: