‏هنگامی که دچارحمله اسم می شوید مقدار زیادی آب و یا نوشابه گازدار بنوشید زبرا اخلاط را د‏فع می کند. خوردن آب و مایعات از جمع شدن اخلاط در بدن ‏مخصوصا دو دستگاه تنفسی جلوگیری می کند. چند روزروزه گرفتن در ماه مواد ‏سمی را ازبدن خارج می سازد.

‏رژیم غذایی کسانی که مبتلابه اسم هستند باید کاملا گیاهی وعاری از مواد حیوانی باشد. از آنجا که لبنیات در بدن خلط تولید می کند مضر هستند. مواد حیوانی در بدن تولیه ماده ای به نام لوکوترینتس می کند که باعث تورم در بدن ‏می شود. سبزیجات و میوه های تازه چون دارای آنزیم طبیعی می باشند دستگاه ‏هاضمه را تحریک کرده و مواد سمی را از بدن خارج می سازد.

رژیم غذایی کسانی که مبتلا به آسمن هستند باید کاملاً گیاهی و عاری از مواد حیوانی باشد. از آنجا که لبنیات در بدن خط تولید می کند مضر هستند. مواد حیوانی در بدن تولید ماده به نام لوکوترینتس می کند که باعث تورم در بدن می شود. سبزیجات و میوه های تازه چون دارای آنزیم طبیعی می باشند دستگاه هاضمه را تحریک کرده و مواد سمی را از بدن خارج می کنند.

غذاهای مفید برای درمان آسم

1- ترشی، سیو و پیاز مفید است زیرا سیر و پیاز هر دو دارای آنتی بیوتیک های طبیعی می باشند. 2- ماهی ها دارای مقدار زیادی اسید چرب اشباع نشده هستند. ماهی قزل آلا، ‏سالمون و ساردین مفید هستند. 3- ویتامین سی، زیرا دارای خاصیت ضد هیستامین بوده و دیواره سلول ها را تقویت می کند تا توانند در مقابل آلرژی مقاومت کر‏ده و بدن را مقاوم سازد. 4- مواد معدنی مانند منیزیم، عضلات را آرام کرده و ا ز اسپاسم نایژه ها جلو گیری می کند (به صورت تزریقی). 5- ویتامین ب 12 برای کودکانی که به سولفیت ها حساسیت دارند بسیار ضروری است (به صورت قرص مکیدنی). 6- ویتامین ب 5 نیز نقش مهمی در معالجه اسم دارد. 7- ویتامین های آو ای انسان را در مقابل مواد سمی حفظ کرده و باعت سلامتی رگ های خونی می شوند. 8- اسیدوفیلوس که باکتری مفید روده می باشد، باکتری های بدن را از بین برده و کمک زیادی در دفع این بیماری می کند.

‏درمانی گیاهی بیمار

1- ازجوشانده انجیرخشک نیز می توان در درمان این بیماری استفاده کرد.

2- گل های گون، بابونه،گاو زبان، بنفشه، اسطو خودوس، مرزنجوش، عناب، ریشه شیرین بیان، پامچال، ختمی، کاکوتی، نعنا سبز، شقایق نعمانی، شاه پسند (هرکدام به مقدار 30 ‏گرم) با آب جوش دم کرده و از صافی بگذرد وعصاره آن میل شود.

3- روزی دو استکان شیرشتر

4- آب شلغم خام و آب هویج و چند دانه انجیر در هر روز دو استکان میل شود.

5- مصرف گیاهانی ازجمله گزنه کبیر، اویشن، بولاغ اوتی، زوفا، شنیلیله، عروسک پشت پرده، گزنه سفید و همیشه بهار برای ذرمان بیماری مفیدند.

‏6- گیاهانی از جمله اکلیل کوهی، بادرنجبویه، دم اسب و سنبل ختایی به عنوان گیاهان موثر در رفع تنگی نفس و ضد برونشیت تاثر دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: