قلب و عروق

‏بیماری قلب از کشنده ترین امراض است و حتی از سرطان نیز بیشتر قربانی می گیرد. علت سی وشش درصد درصد ومیرها، امراض قلبی و گردش خون می باشد. این بیماری فکر دانشمندان را کاملا به خود مشغول داشته و سالیان درازی است که روی علل آن مانند فشارخون زیاد، بالا بودن کلسترول، تصلب ‏شرایین، گرفتگی رگ ها وعوامل ژنتیکی و ارثی تحقیق ومطالعه می کنند.

‏کرفتگی رگ های قلب که معمولا منجربه عمل جراحی بای پاس می شود که ‏گرچه در ابتدا بیمار را نجات می دهد، ولی اگر شخص رژیم غذایی خود را عوض نکند رگ های جدید نیز به زودی بسته شده و به عمل جراحی دیگری احتیاج خواهد داشت.

علل بیماری

‏علت بیماری قلب یا ارثی است و یا از رژیم غذایی منشا می گیرد. رژیم بر چربی و گوشت و غذاهای پروسس شده و نداشتن فعالیت جسمی یکی از علل آن می باشد. بالا رفتن مقدار کلسترول در خون علت اصلی بیماری های قلبی است.

رژیم های مختلنی برای سالم ماندن قلب و بدن و گریز ازبیماری های قلبی پیشنهاد شده است که یکی ازساده ترین آن ها رژیم سبزی خواری، یعنی پرهیز از تمام مواد حیوانی مانند گوشت، شیر، تخم مرغ، چربی های حیوانی، چربی های هیدروژنه مانند مارگارین وکره پینات، غذاهای سرخ شده،گوشت های دود زده مانند ماهی دودی، شکر و آرد سفید می باشد، زیرا تمام این غذاهای گفته شده دارای رادیکال آزاد بوده و باعث تصلب شرایین و انسداد رگ ها می شوند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: