پیشرفت های فناوری ، درمان های لیزر را برای انواع پوست های تیره تر کم خطرتر کرده است. گرچه آکنه در افراد دارای پوست های تیره تر مسئله ای شایع است ، از لیزرهای برای درمان آکنه در این پوست ها پرهیز شده است زیرا خطر عوارض بالقوه بدنمایی مانند ایجاد جای آکنه ، کلوییدها و تغییر رنگ پوست وجود دارد. چند درمان با استفاده از لیزرها و دستگاه های نور با پالس شدید برای پوست های تیره تر در دست آزمایش است و ظاهرا نتایج نوید بخشی برای درمان آکنه صورت و سینه و پشت نشان داده است. در پوست های تیره نیز مانند سایر انواع پوست ها ، معمولا درمان های نگهدارنده برای به حداقل رساندن عود آکنه ضروری است.

دستگاه های لیزر و نور پالس شدید برای درمان آکنه در افراد دارای پوست تیره تر عبارت اند از کلییر لایت (آبی: 405 تا 420 نانومتر) ، ارا لیزر (532 نانومتر KTP لیزر، نور سبز) و ارورا (دستگاه ترکیبی نور با پالس شدید / بسامد رادیویی).

آیا می توانم همراه با درمان های خوراکی / موضعی دیگر ، درمان لیزر نیز انجام دهد؟

درمان لیزر و نور پالس شدید اغلب با سایر درمان های آکنه (اکثرا موضعی) توام می شوند. هنگامی که این روش ها به طور کامل انجام شد ، درمان موضعی در نقش درمان نگهدارنده برای پیشگیری از عود آکنه ادامه می یابد. به طور کلی ، رتینوییدها تقریبا 4 تا 5 روز پیش از یک درمان لیزر / نور با پالس شدید متوقف می شود و دوباره 3 تا 4 روز پس از آن آغاز می شود. داروهای دیگری مانند آنتی بیوتیک های موضعی یا BP را می توان ، برحسب حساسیت پوست ، 1 تا 2 روز قبل و بعد از این روش ها متوقف کرد. حتما پیش از انجام این روش ها در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید با پزشک خود مشورت کنید تا از میزان حساسیت خود آگاه باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: