جزئیات این تکنیک

براساس این تکنیک که به آن cell therapy می گویند، قسمتی از موی پشت سر به طریق جراحی برداشته می شود و بعد قسمتی از پیازه این موها برداشته شده و در محیطی مخصوص کشت داده می شود تا سلول های جدید بوجود آیند و تقسیم سلولی صورت گیرد. چند سلول برای اینکار کاندیدا هستند که ممکن است در صورت کشت دادن شدن بتوانند بعداًً تبدیل به پیازه شوند. اما مسئله این جاست که این سلولها بعد از چند تقسیم خصوصیات اولیه خود را از دست می دهند و دیگر قادر نیستند پیازه مو بوجود آورند.

براساس تحقیقات، در تئوری می توان پیازه مو را در آزمایشگاه کشت داد و پیازه های جدید را در قسمت طاس شده کاشت. هدف این تکنیکها در حقیقت بر این اساس است که بتواند تعیین کنند که چه سلولی را باید کشت دهند تا بتواند به یک پیازه موی کامل تبدیل شود. از نظر تئوری این تکنیک بسیار جالب است اما از نظر علمی موانعی بر سر راه آن وجود دارد. بنابراین در حال حاضر آن را می توان بیشتر به علوم تخیلی (science fiction) تشبیه کرد، یعنی هنوز نمیدانند چه سلولی از پیازه مو را باید کشت داد تا تبدیل به پیازه جدید شود.

کاشت متراکم مو

یکی از شیوه های کاشت مو، کاشت متراکم مو (90 واحد فولیکولی در سانتی متر مربع) است. در این شیوه خط رویش موی جلوی سر به گونه ای گسترش داده می شود که 400-100 پیوند در یک خط جا داده شود.

برای اینکه پیوند مو طبیعی بنظر برسد باید تراکم به گونه ای باشد که مناطق طاس و یا کم موی سر را بپوشانید. قبل از شروع طاسی فرم مردانه، بطور میانگین نزدیک به 100 تا 300 مو در سانتی متر مربع پوست سر وجود دارد.

با استفاده از تکنولوژی روز و تکنیکهای ارایه شده، اکثر افراد واحد شرایط می تواند تا حد ممکن بزرگترین مناطق طاس یا کم موی سر را پوشش دهند، بطوریکه بعد از یک جلسه جراحی 50 تا 80 درصد تراکم اولیه موهایشان حاصل گردد (160-100 مو در سانتی متر مربع).

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: