ماست غذای طول عمر :

از قرن ها به این طرف ماست یکی از مواد مهم غذایی و قابل جذب بوده است و ذکر این نکته در اینجا لازم و ضروری است که کلمه ماست در تمام کشورهای جهان به معنی غذای طول عمر است. روس ها ماست را به مقدار زیاد با نان سیاه مصرف کرده و از تندرستی کامل برخوردار می شوند. در فرانسه ماست را با توت فرنگی جنگلی مخلوط کرده و می خورند. ماست بیش از شیره خاصیت دارد و بعلاوه کسانی هستند که شیر معمولی و تازه به آنها نمی سازد ولی ماست را به خوبی هضم کرده و به تحلیل می برند. زیرا نوعی مواد سفیده ای در ماست هست که به سرعت هضم و جذب می شود، کلسیم آن برای اشخاص سالخورده بی اندازه مفید است و زود جذب می گردد و بسیاری از ویتامین های گروه B را باکتری های ماست در روده ها ساخته و پرورش داده و به خون می فرستد.

اشخاص سالخورده ای که از گاز و عفونت روده های خود می نالند اگر بطور مرتب ماست بخورند باکتری های غیرمرئی نمی توانند در اسید لاکتیک ماست زنده بمانند این است که، مرده و به تدریج تخلیه می شوند و در نتیجه گاز و عفونت روده آنها به کلی برطرف می گردد لذا ماست بهترین درمان برای روده هاست. ماست غذایی است که از بستن شیر به وسیله نوعی میکروب به دست می آید و به همین علت بسیاری از چوبانان که زیاد ماست می خورند سالم و با نشاط هستند و در صد سالگی مثل جوان ها فعالیت دارند. ماست در روده های ما که در ستون های میکروب جمع شده اند و هر روز حداقل هشتاد گرم از این میکروب ها با تخلیه فضولات دفع می شوند، مثل جارویی است که آنها را پاک می کند، زیرا باکتری های مفید ماست در روده ها زیاد می شوند و به جنگ میکروب های مضر برمی خیزند. آمیولیت ها یا ساکارولیت ها که تغییر شکل داده و به مواد هضم شدنی هیدرات دو کربن، نشاسته و مواد قندی تبدیل می شوند

مثل میکروب های مفید هستند و حتی اگر به مقدار زیادی هم باشند تولید اختلال نمی کنند ولی برعکس پروتئولیت ها که به مواد پروتئینی غذا حمله می برند علت پیدایش بسیاری از اختلالات روده ها هستند که افزایش و ازدیاد شدید آن که به اصطلاح به آن «پرترید» می گویند موجب بیماری اسهال می شود. از اینرو کسانی که غذایشان بیشتر مواد سفیده ای گوشتی است باید میوه و سبزی بخورند تا تعادل برقرار شود، والا میکروب های مضر در روده ها زیاد خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: