چه عواملی در زیبایی و حفظ آن نقش اساسی بازی می کند ؟

آنهایی که هرروز از غذاهای سریع (fast-food) مثل ساندویج، همبرگر، سوسیس و سایر برگرها استفاده می کنند بیشتر زیبایی شان در خطر آسیب دیدن است و صلاح است این افراد نوع غذاهای خود را عوض کرده و بیشتر سبزیها و میوه های تازه و غذاهای بهداشتی و غنی از ویتامین ها و املاح استفاده کنند. در مواقعی که عجله دارید و می خواهید در زمان بسیار کم غذا بخورید و ملاقات و تلفنی را از دست ندهید بهتر است از نان (به مقدار معینی) خیار، پنیر، گوجه فرنگی، کاهو سیب زمینی پخته، سبزی خوردن و ماست کم چربی استفاده کنید آن وقت پس از مدتی خواهید دید چقدر چهره تان شاداب تر و زیباتر شده است یک رژیم غذایی ضعیف و کم محتوی می تواند پیدایش چین و چروک را در چهره شما به جلو اندازد و یا این تأثیر مساعد را داشته باشد که موهای شما زودتر از موعد معین به خاکستری شدن بگراید و یا سفید شود.

یعنی یک غذای خوب کامل، بهداشتی و بدون ضرر می تواند در شما این حالت را به وجود آورد که هم شاد و خرم و خوش باشید و هم قیافه و صورت شما جاذب، تحسین برانگیز و زیبا گردد. بسیاری از غذاها نه تنها در درون بدن شما اثر دارند بلکه در خارج بدن شما یعنی مو، ناخن، رطوبت، چربی، طراوت پوست شما نیز اثر قاطع دارند مثلاً غذای نامساعد و بد باعث رنگ پریدگی چهره و ناخن های شما شده و یا زیر پلک های شما کدورت و چین های عرضی ناخوش آیندی ایجاد می کند.

بیش از پنجاه ماده غذایی در برنامه غذایی ما وجود دارد. وقتی بدن مرتب به این پنجاه عامل غذایی دسترسی داشته باشد به خوبی سرحال و شاداب بوده چهره انسان درخشان، موهای سربراق و مواج، پوست زنده و با نشاط و بشاش، ناخن ها صورتی و سفت و محکم و صاف و مژه ها بلند و خمیده، خوش منظره بوده که تمام نشانی از سلامتی و تندرستی بدن است بهرحال پروتئین ها، چربی ها و انواع ویتامین ها و مواد معدنی جمعاً آن پنجاه عامل موثر غذایی را تشکیل می دهند که بدون دسترسی به آنها ادامه حیات ممکن نیست.

این مواد به طور مستقیم به رشد و حفظ سلامت اندام و اعضاء پوست، مو، ناخن کمک کرده و به طور غیر مستقیم و از راه خون آنچه را که مورد نیاز سلولهای بدن است به صورت اکسیژن و مواد غذایی در دسترس آنها قرار می دهد.

یک رژیم غذایی ضعیف که حاوی تمام مواد مورد نیاز بدن نباشد باعث می شود که ترشح چربی از غدد مولد چربی که در سراسر پوست بدن از جمله پوست صورت قرار دارند کم شود. ترمیم سلولهای فرسوده به خوبی جبران نشده و استحکام و قوام پوست از بین برود. و نیز چنین رژیم ناقص باعث می شود که سیستم نیرومند دفاعی بدن یعنی Immune system نتواند به خوبی نقش بسیار ارزنده خود را در دفاع از بدن، انجام دهد در نتیجه اعصاب بدن به خصوص پوست در معرض ابتلای انواع و اقسام عفونت ها قرار می گیرد و تمام این اتفاقات در زیبایی ما و حفظ آن نقش اساسی بازی می کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: