فواید لوله تغذیه برای بیمران سرطانی که نمی توانند غذا بخورند

استفاده از لوله های تغذیه یا سوند زمانیکه خیلی وزن از دست داده اید و غذا خوردن برایتان بسیار مشکل شده، توصیه می شود. تیم مراقبت های پزشکی در این راه شما را یاری میکنند.

اگر نیاز به استفاده از سوند تغذیه داشته باشید، پزشکتان یک لوله کوچک مستقیماً به معده یا روده وصل میکند و از این طریق مایعات حاوی مکمل های غذایی را وارد بدنتان میکند. متخصص تغذیه شما، مقدار این مکمل های غذایی مورد نیاز را تعیین می کند.

مادرم در حال حاضر از لوله تغذیه استفاده می کند. اما هنوز هم وعده های غذایی کوچک (مثل بلغور جو دوسر و تاپیوکا) مصرف می کند. استفاده از لوله تغذیه سبب حذف فیزیکی حرکات دهان و عمل بلع و برگرداندن مواد غذایی پس از خوردن می شود و به این سبب است که از لوله تغذیه استفاده میگردد. لوله های تغذیه آب مورد نیاز بدن مادرم را تامین می کند و دیگر نگرانی برای دهیدراته (کم آبی) شدن بدن وجود ندارد. چرا که بدون اینکه مجبور به نوشیدن مقدار زیادی مایعات باشد، انرژی مورد نیاز بدن تامین می شود. خانم سوزان

یک رژیم غذایی سالم حاوی ویتامین، مواد معدنی ، سبزیجات و میوه ها است. به توصیه متخصص تغذیه خود میتوانید از مکمل غذایی روزانه که منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی است، استفاده کنید. بهتر است که از مکمل های گیاهی بجای شیمیایی استفاده کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: