مه شو: افزایش حجم لب یکی ازمواردیست که بوسیله جراحی های زیبایی و یا حتی بدون نیاز به جراحی با هدف زیباتر شدن چهره فرد صورت میگیرد.

مواد و شیوه های مورد استفاده

روش های قدیمی :

برخی از شیوه هایی که در اواخر دهه 90 میلادی جهت حجم دار کردن لب ها مورد استفاده قرار میگرفتند عبارتند از :

AUTOLOGEN ( مواد موجود در بدن)

یک ماده ی غشایی که از پوست بیمار ساخته میشود. اصولا خطری در رابطه با حساسیت داشتن بدن به این مواد وجود ندارد. اما نتیجه حاصل از آن بصورت موقت است زیرا بدن خیلی سریع این مواد را جذب میکند.

کلاژن

برای استفاده از این ماده تست آلرژی بعلت تهیه آن از پوست گاو، ضروری است. مدت زمان دوام آن بمدت 4هفته تا سه ماه است زیرا بدن آن را هم جذب میکند. همچنین حساسیت به این ماده پس از چهار هفته در بدن نمایان میشود.

DERMALOGEN

این ماده از پوست بیمار تهیه میشود و پس از طی یکسری مراحل در آزمایشگاه به نوعی کلاژن قابل تزریق به لب تبدیل میشود. بعلاوه برخی از مطالعات نشان میدهد که ماندگاری این نوع از کلاژن (مورد بالا) بیشتر است.

ALLODERM

بافتی از پوست جسد انسان است که پس از طی مراحلی ماهیت آن تغییر کرده و عاری از سلولهای زنده ای میشود که امکان انتقال بیماری را به بدن دارند. این ماده را به پوست داخلی لب ( درون دهان)و یا سطح لب تزریق کرده تا زیباتر بنظر برسد.

RADIANCE

یک ماده ترکیبی است که در آزمایشگاه تهیه شده و بصورت ژل برای سالیان متمادی در علم پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. برخی از مطالعات نشان میدهد که ماندگاری این ماده بمدت 3 تا5 سال است. طبق تحقیقات صورت گرفته از 90 بیماری که این ماده برایشان تزریق شده بود 59 نفر معتقد بودند که درد خفیف تا شدیدی را احساس کرده اند که بعد از 2 تا 5 دقیقه از بین میرود. از این 90 نفر 4 نفر بعلت ایجاد یکسری برآمدگی ها بر روی لبهایشان نیاز به جراحی پیدا کردند.

روش های امروزی :

از سال 2000 تا به امروز محصولات و شیوه های مورد پسند و موثر جهت حجیم نمودن لبها گسترش یافته اند و برخی از این روش ها عبارتند از:

تزریق چربی

در این روش از قسمتی از بدن بیمار به وسیله لیپوساکشن و یا برشی کوچک چربی مورد نیاز را خارج میکنند و به نواحی مورد نظر در لبها تزریق میکنند.

RESTYLANE

یک ژل غیر حیوانی که تقریبا شبیه هیلارونیک اسید موجود در بدن است.مدت زمان ماندگاری این ماده پس از تزریق 6 ماه و یا حتی بیشتر است.

ARTECOLL

این ماده به خود لب تزریق نمیشود زیرا بعلت حجم زیاد( سنگین بودن آن) سبب میشود که پس از تزریق پوست لب سفید بنظر برسد.

همچنین در برخی از موارد که این ماده جهت رفع چین و چروکهای موجود تزریق شده بود ایجاد برآمدگی و توده های کوچک پس از تزریق گزارش شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: