سیر در واقع یکی از سبزیجات مفید می باشد و فواید پیاز ، تره فرنگی و پیازچه را می توان درون سیر جستجو کرد.سیر دارای گوگرد بسیار زیاد است که برای مو مفید است.همچنین مواد مغذی دیگری که برای سلامت مو مهم هستند را می توان در این گیاه یافت.با توجه به مطالعات صورت گرفته سیر یک درمان موضعی بسیار خوب برای بهبود رشد مو است.

فواید سیر

سیر به مبارزه با ریزش مو می پردازد.مطالعات نشان داده است که استفاده از سیر در درمان ریزش مو کمک می کند به همین دلیل است که یکی از روش های موضعی برای درمان سیر است.توصیه می شود که یک حبه سیر را نصف کنید و آن را در مناطقی که مو ریزش کرده بمالید سپس بعد از یکساعت روغن زیتون را در ناحیه ماساژ دهید و بگذارید یک شبانه روز بماند.

گوگرد

سیر مواد مغذی فراوانی را برای مو فراهم می کند از جمله گوگرد که در درمان مو موثر می باشد.گوگرد سرشار از پروتئین و کراتین است. ( پروتئین مو از کراتین ساخته شده است.) گوگرد همچنین برای پوست، ناخن و اعصاب مفید می باشد. از این گیاه می توان در درمان پسوریازیس و اگزما استفاده کرد که هردو این بیماری ها از سلامت مو می کاهند.

سلنیوم

سلنیوم موجود در سیر همراه با ویتامین E برای بهبود سلامت مو به شما کمک می کند.سلنیوم توانایی بدن را در مصرف ویتامین E برای از بین بردن رادیکال های آزاد که به غشای سلولی آسیب می رسانند ، بالا می برد.افرادی که میزان ویتامین E موجود در بدن آنها کم است بیشتر از سایرین دچار ریزش مو و خشکی مو می شوند و سلنیوم قابلیت ارتجاعی مو را افزایش می دهد.

ویتامین C و B

سیر منبع خوبی از ویتامین های C و B6 و B1 اس که به سلامتی مو کمک می کند.ویتامین C از شکننده شدن مو جلوگیری کرده و سبب افزایش کلاژن مو می شود.کمبود ویتامین B6 می تواند به ریزش مو منجر شود. تیامین به گردش خون در کف سر کمک می کند و همچنین به سوخت و ساز کربوهیدرات ها کمک می کند.

مواد معدنی

مواد معدنی موجود در سیر نیز به سلامت موها کمک می کند.کلسیم جزء اصلی است که بهبود مو را ایجاد می کند. مس نیز به رشد مو و جلوگیری از ریزش مو کمک می کند.آهن موجود در آن سبب ترمیم و حفاظت از مو می شود.منگنز موجود در سیر نیز برای سلامت و بهبودی موها بسیار مفید است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: