برای درمان این موها بهتر است از شامپوهای مخصوص همین موها که متناسب با آن ها ساخته می شوند ، استفاده نمایید.

نسخه های کهن

تذکر: اگر موهای شما بیماری و یا مشکل خاصی مانند حساسیت دارد قبل از انجام این اعمال با پزشک خود مشورت کنید.

آب نارنج را گرفته و سپس آن را صاف نمایید. مالیدن این آب به مو ها ، چربی های اضافی آن را می گیرد و پوست سر را نیز ضد عفونی می کند و همچنین موها را براق می نماید. بعد از مالیدن این آب و بعد از گذشت 40 دقیقه موها را خوب آبکشی کنید.

گرد زنبق برای موهای چرب و روشن به عنوان شامپوی خشک به کار می رود. برای این کار باید اندکی گرد را به سر خود بپاشید. ده دقیقه صبر کنید سپس با دقت و قدرت موها را شانه کنید. برای چربی زدایی مو ، هر دو روز یک بار ، پوست سر را با جوشانده مخلوطی از گیاهان زیر مالش دهید. این جوشانده علاوه بر خاصیت چربی زدایی ، موها را تقویت کرده و از ریزش آن ها جلوگیری می کند : تخم گشنیز ، بابونه ، گزنه ، گل ختمی ، شاه تره از هر کدام 20 گرم ، در نیم لیتر آب جوشانده ، بعد از صاف کردن ، پوست سر را با آن مالش دهید.

سر را با آب نمک و نعناع بشویید.

سفیده تخم مرغ را خوب هم زده تا سفت شود و کف کند ، سپس آن را به کمک یک مویی به پوست سر بمالید و بگذارید تا خشک شود ، سپس موها را شانه زده تا سفیده تخم مرغ های خشک شده بریزد.

ابتدا مقداری گل سرشوی را خمیر کرده و به سر بمالید و بعد آن را بشویید و بعد مواد دارویی مثل مازو و چفت و یا مواد گیاهی گس که مواد مازویی دارند روی سر بمالید. بهترین کار این است که مازو را با حنا مخلوط نموده و به سر بمالید و اگر می خواهید حنا رنگ بدهد آن را با آب گرم مخلوط کنید.

برگ چغندر را له کرده و آب آن را از برگ هایش خارج نمایید ، این آب برای گرفتن چربی سر بسیاری مفید می باشد. پس از گذشت 2 ساعت می توانید موهایتان را آب کشی نمایید.

استفاده از لیمو و مالیدن آب تازه آن به سر باعث می شود که چربی سر گرفته شود و پوست نرم و شفاف شود.

پوست سر را یک روز در میان با یک قاشق چایخوری ، روغن عنصل به مدت یک ساعت مالش دهید و سپس با صابون معمولی مانند صابون مراغه یا با گل سرشوی اثر چربی را از بین ببرید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: