برس زدن جریان خوا را بهتر به موها می رساند ، پوست سر را نرم کرده و آب رسانی و تعذیه ریشه های مو را آسان تر می کند.

برس زدن مو یکی از معمولی ترین و ابتدایی ترین کارهایی است که توسط افراد انجام می شود ، اما آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که ممکن است انتخاب نامناسب برسی که به کار می برید ، باعث ایجاد مو خوره ، ریزش مو و مشکلات دیگرتان شده باشد؟ آیا برس سرتان را با دقت و آگاهی انتخاب کرده اید یا می دانید که چه نوع برسی برای موهایتان مناسب تر است؟

بیشتر ما موهایمان را بسیار با عجله و سریع شانه می کنیم (البته اگر وقت کنیم که آن ها را شانه کنیم). اما واقعیت این است که برس زدن آرام و روزمره برای موها بسیار سودمند است. این کار باعث می شود روغن های طبیعی موجود بر سطح موها گسترش یابند و مو را تعذیه کنند ، ضمن آنکه موها پس از آن ، درخشندگی خاصی می یابند. همچنین برس زدن باعث تحریک جریانات بر سطح پوست سر شده و انواع آلودگی و سلول های مرده را می زداید. انواع برس

به طور کلی می توان برس ها را به پنج دسته تقسیم کرد که هر کدام برای هدف و منظور ویژه ای طراحی شده اند. برای اینکه بهترین گزینه را در انتخاب برس داشته باشیم ، لازم است انواع برس را بشناسیم.

برس تونلی

این برس را به خاطر مجراهای بازو V شکل آن تونلی می نامند. این مجراهای باز به جریان هوا اجازه عبور می دهد. در نتیجه هوای گرم سشوار در لا به لای مو به گردش در آمده و خود را به ریشه مو می رساند و باعث افزایش سرعت در امر خشک شدن مو و انبوه به نظر آمدن آن می شود. این برس به خاطر فاصله زیاد سوزن هایش برای گره گشایی از مو نیز انتخاب مناسبی است.

برس کوسن دار

این برس دارای یک پایه کوسن دار پلاستیکی است که سوزن های برس روی آن سوار شده است. عموما به پایه این نوع برس ها کمی انحنا داده می شود. از این برس برای صاف و هموار کردن موها (بدون حجم دادن) استفاده می شود. در صورت استفاده از سوزن های فلزی بهتر است نوک سوزن ها ، به توپی های پلاستیکی ختم شوند تا موجب خراش پوست سر و شکستگی مو نشوند.

برس پدالی

این برس تا حدودی شبیه برس کوسن دار است. وجه تمایز آن دو نوع کوسن ، اندازه و شکل آن است و نسبت به برس کوسن دار ، بزرگ تر و پهن تر است. مورد استفاده آن بیشتر موهای بلند و انبوه است ، اما اندازه های کوچک تر آن برای موی کوتاه و متوسط هم می تواند به کار برده شود.

برس های مدور

همانطور که از نام آن پیداست این برس به صورت مدور یا لوله ای است ، یعنی سوزن های آن پیرامون یک میله استوانه ای شکل سوار شده و بیرون آمده است. نکته مهمی که باید در مورد این نوع برس ها گفته شود آن است که بر خلاف آنچه به نظر می آید این برس تنها برای فرد کردن مو کاربرد ندارد. بلکه با انتخاب نوع مناسب از این برس ها می توان به مدل دلخواه مو دست یافت ، مثلا برای دستیابی به موی راست و ایستاده از برس هایی که سوزن های آن از هم فاصله زیادی دارند و برای صاف کردن موها از برس های متراکت تر استفاده می شود. توجه داشته باشید که هر چه قطر برس بیشتر باشد مو صاف تر می شود پس برای دستیابی به فر باید از برس هایی با قطر کمتر استفاده کرد.

برس های حرارتی

امروزه انواع جدیدی از برس ها به نام برس های حرارتی وارد بازار شده است. این برس ها جزء طبقه بندی اصلی برس ها قرار نمی گیرند. بلکه نسخه های جدید برس هستند که در درون آن عنصر حرارتی به کار رفته تا کار برس و سشوار را همزمان انجام دهند و در وقت صرفه جویی کنند. برس های حرارتی معمولا از نوع مدور هستند اما انواع تونلی و مدل دهنده آن نیز در بازار دیده می شود. اگر شما جزء افرادی هستید که موی آسیب دیده دارند ، به شما اکیدا توصیه می کنیم که از برس های حرارتی استفاده نکنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: