کلم را با مقدار کمی آب بپزید. استفاده از این مایع باعث می شود که موها نریزند و تقویت شوند.

گل نسترن و گل همیشه بهار را در روغن زیتون ریخته ، بجوشانید تا قوام آید و بعد آن را به سر بمالید. شست و شوی سر با جوشانده گل بابونه نیز برای جلوگیری از ریزش مو مفید است.

شستن مو با کف کله پاپه به مدت 20 روز برای بهبود ریزش مو بسیار مفید است.

مالیدن جوشانده برگ انجیر و شیره آن برای جلوگیری از ریزش مو نتیجه مفید دارد. برای تهیه آن بدین ترتیب عمل کنید : یکی دو برگ انجیر را جوشانده و در شیشه ای ریخته و بعد کمی از آن را برداشته و فقط موی سر را با آن خیس کنید و مواظب باشید که آب بر روی صورت و بدنتان نریزد و اگر ریخته شود فورا محل را با یک دستمال تمیز پاک نمایید.

شست و شوی سر با برگ گردو علاوه بر آن که از ریزش مو جلوگیری می کند باعث نرمی و لطافت مو می شود.

شست و شوی سر با آب شلغم و چغندر خام یا پخته نیز برای ریزش مو بسیار مفید است و اگر سر خود را با آب لبو بشویید دارای موی پرپشت خواهید شد.

مقداری کتیرا و زرده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و به سر خود بمالید ( مشروط بر اینکه سر شما چرب نباشد) مالیدن زرده تخم مرغ فقط برای موهای خشک است و موهای چرب باید از مورد سبز و آب نخود استفاده کنند.

خمیر اطراف تخم های انواع خربزه نیز برای جلوگیری از ریزش موها بسیار مفید است. حتی آب گرمک و طالبی نیز برای تغذیه مو از خارج بسیار مفید است. برای این کار کافی است که تخمه ها را در دست مالش داده و چربی آن ها را بر سر بمالید و بگذارید 1 ساعت بماند و خشک شود سپس سر خود را با آب نیمه گرم بشویید.

استفاده از جوشانده جو دو سر اثر بسیار خوبی در استحکام موها دارد.

مقداری شاهی را ریز نموده ، سپس آن را خوب له کنید به طوری که آب آن خارج شود. این آب را با مقداری روغن زیتون مخلوط کنید و به سر خود بمالید و پس از گذشت 6 ساعت موها را خوب شست و شو دهید.

مقداری برگ خشک مریم گلی را در مقداری آب جوشیده ریخته و در ظرف را ببندید تا دم بکشد و سپس به مدت 10 دقیقه به آن حرارت دهید ، پس از آن این مخلوط را صاف کرده و به سر خود بمالید. این نسخه باعث تقویت پوست و جلوگیری از ریزش مو می شود.

استفاده از جوشانده غلیظ آویشن شیرازی و مالیدن آن به سر ، باعث تقویت پیاز مو می شود و از ریزش آن جلوگیری می کند. استفاده از روغن گل نسترن و روغن گل همیشه بهار برای موهایی که ریزش دارند بسیار مفید می باشد.

روغن زیتون را با روغن اوکالیپتوس به نسبت های مساوی مخلوط نمایید و سپس آن را به سر خود مالیده و بگذارید تا 2 ساعت بماند و سر را با آن ماساژ داده و بعد بشویید. این عمل از ریزش مو جلوگیری می کند.

پودر حنا ، انگور ، شیر دلمه شده و آب لیمو را با هم مخلوط نمایید و بر روی موهایتان بگذارید. پس از 1 ساعت با یک نوع شامپوی ملایم سرتان را بشویید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: