طاسی ارثی یا نازک شدن مو شایع ترین انواع کم مویی هستند. نازکی مو می تواند هم از طرف فامیل پدر و هم از طرف فامیل مادر به شما ارث برسد.

زن هایی با این خصیصه کاملا طاس (کچل) نمی شوند. این حالت خاص (آندروژنیک آلوپسیا) نامیده می شود که می تواند در سنین نوجوانی ، جوانی و یا دهه سی از عمر شروع شود. در این مورد هیچ راه درمانی هم وجود ندارد اگر چه بعضی راه های درمان پزشکی ممکن است بع بعضی افراد کمک کند. یک راه درمان مالیدن یک نوع لوسیون به نام مینوکسیدیل دو بار در روز بر روی پوست سر می باشد. راه دیگر برای مردان ، قرصی است که حاوی Finasferide است (دارویی که شکل گیری هورمون زنان فعال فولیکل مو را متوقف می کند). در برخورد با نازکی مو یا کچلی ، زنان و مردان به کاشت مو تمایل بیشتری دارند (راهی که در واقع یک فرم دائمی جا به جایی مو می باشد).

هر کس که از کم مویی دائمی رنج می برد ممکن است داوطلب پیوند مو باشد. فرآیند پیوند مو به شکل جا به جایی مو از قسمت های دارای مو به بخش های فاقد مو یا کم مو می باشد و یا حتی به طور کل برداشتن پوست قسمت بدون مو. از آن جایی که این کار با عمل جراحی و صرف وقت و هزینه همراه است نباید سرسری و بدون دقت مبادرت به انجام آن کرد. متخصص پوست و مو به شما در انتخاب روش و یا ترکیبی از روش هایی که مناسب شماست کمک خواهد کرد. در یک نوع کم مویی ، مو به شکل گرد به اندازه یک سکه یا بزرگ تر می ریزد. در این نوع کم مویی ریزش کامل مو و کچلی ، به ندرت دیده می شود. این بیماری ممکن است کودکان و بزرگ تر ها را هم مبتلا کند. علت (Alopecia Areasta) ناشناخته می باشد.

جدایی از کم مویی ، شخص مبتلا ، به طور کلی دارای شرایط سلامتی خوبی می باشد. در اکثر موارد مو خود به خود دوباره رشد می کند. متخصصین پوست و مو می توانند این گونه بیماران را معالجه نمایند. راه های درمانی ، نوعا شامل استفاده از داروها (به عنوان یک نوع مخصوص از درمان ملایم) و در بعضی موارد هم داروهای خوراکی مانند قرص می باشد.

در برخی تحقیقات ثابت شده است که کافئین از طاسی سر مردان پیشگیری می کند. معالجه مو به کمک محصولات کافئینی می تواند مانع از طاسی مردان شود. این ماده بیشترین تاثیر را بر روی ریشه های موی مردانی دارد که نسبت به هورمون تستوسترون بسیار حساس هستند که این امر یکی از دلایل بروز طاسی در مردان است. البته این تحقیقات به این معنی نیست که کسانی که قهوه می نوشند در آینده دچار طاسی نمی شوند بلکه این ماده باید مستقیما روی پوست سر مالیده شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: