موهای چرب

وجود مقداری چربی روی مو طبیعی است؛ شما برای نگه داشتن مو در وضعیت مطلوب به این مقدار چربی نیاز دارید. اما چربی زیاد باعث می شود که موها کثیف و ژولیده به نظر برسند. در صورتی که موی سر و هم پوست سرتان چرب است، مطمئن شوید که از شامپو یا حالت دهنده ای استفاده میکنید که برای شما مناسب است؛ و اگر فقط پوست سرچرب است، شامپو مخصوص موهای چرب و نرم کننده مخصوص موهای خشک را بکار ببرید تا تعادل برقرار شود. برای شست و شوی موهای چرب به این نکات توجه کنید:

موها را یک روز در میان بشویید. ممکن است وسوسهد شوید که آن ها را هر روز بشویید، اما با این کار غدد چربی روی پوست سر تحریک می شود. هرچه موها را بیش تر بشویید سرچرب تر خواهد شد.

برای پاک کردن و شامپو زدن موها از نوک انگشتان استفاده کنید و موها را به آرامی ماساژ دهید.

موهای خشک

رنگ زدن یا فر کردن مکرر و همین طور گرمای بیش از حد سشوار و دیگر حالت دهنده های برقی ساختار مو را ضعیف می کند و به آن آسیب می رساند. در معرض آفتاب بودن یا شنا کردن در آب استخر دارای کلر نیز می توانید باعث خشکی و ریزش مو شود. برای نگه داشتن موها به حالت طبیعی این نکات را رعایت کنید:

از نرم کننده ها و شامپوهای مخصوص موهای خشک و آسیب دیده استفاده کنید. استفاده از سشوار، بیگودی و ... را قطع کنید یا به حداقل برسانید. برای محافظت از موها، هنگام شنا کردن از کلاه ضدآب استفاده کنید. با یک نرم کننده ی قوی یک بار در هفته موها را تقویت کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: