اگر دارای پوست نرم و موی باریک و ابریشمی هستید باید بر سر و بدن روغن آمله با روغن هلیله کابلی یا روغن مازو بمالید و هرروز موی سر را با روغن مورد و تخم لادن یا مورد تنها، بسیار مالش دهید.

استفاده از عصاره ترب در قسمتی که موی سر ریخته است برای رشد مجدد آن بسیار مفید است.

شیره شاهی آبی را با الکل 70 درصد مخلوط نمایید و بگذارید تا 3 ساعت بماند و بعد با این عصاره پوست سر را 2 یا 3 بار در روز مالش دهید، این محلول در متوقف کردن ریزش موها و رویاندن مجدد آن بسیار موثر است.

12 تا 15 گرم جوانه تازه گردو را در 300 گرم پیه بپزید. پماد را خوب بکوبید و به هم بزنید. این پماد را می توان بمدت چندین هفته در ظرف کاملاً در بسته و جای خنک نگه داشت و پس از شستن سر با شامپو قشر نازکی از این پماد را برای مدت طولانی روی موها بکشید.

لوسیون مخصوصی جهت جلوگیری از ریزش مو بکار می رود. جهت تهیه آن دو مشت از ریشه تازه بابا آدم و یک مشت ریشه گزنه را خرد کرده و در یک و نیم لیتر الکل (روم) بریزید. پوست سر را با این مخلوط مدت زیادی ماساژ دهید.

اگر دارای موی سر مجعد یا سیاه و با شانه یا در اثر کشیدن، زود کنده می شود و میریزد باید بابونه را جوشانده و صاف کرده و با روغن کنجد دوباره بجوشانید تا آب آن تمام شود، روغن حاصل را صبح و شب بر مو مالیده و مالش دهید.

اگر دارای موی نازک و چرب هستید که ریزش نیز دارند به موها هیچ گونه روغنی نمالید که ریزش آن زیادتر می شود تنها راه درمان این است که موها را زیاد بشویید.

برای درمان ریزش مو می توان از گوجه فرنگی نیز استفاده کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: