خواص استفاده از شوینده های گیاهی

آنچه در این مبحث در مورد خواص ذیقیمت شوینده گیاهی فوق ارایه شد.حاصل تجارب پژوهشی بسیار و مشاهدات فراوان این تأثیرات مفید در مورد هزاران نفر از مصرف کنندگان و تجربه های شصی از مصرف آن بوده، جمع آوری و تجزیه و تحلیل این اطلاعات گزارشها و مطالعات دقیق در مورد کنش واکنش های طبیعی متقابل این شوینده و پوست و مو ی استفاده کنندگان است.

همانگونه که در مطالب مختلف و تخت عناوین متفاوت کتاب مشهود است، هر جا سخن از دستور العمل شستشوی سر بمیان آمده است، به کلمه صابون و بخصوص ترکیب صابون گیاهی مخصوص سر نیز اشاره شده است، که این مطلب برخاسته از نظر ترجیحی ما در مورد صابون نسبت به شامپو و در اولویت قرار داشتن مصرف این فرآورده می باشد.

صابون و شامپو هر دو ماده شوینده اند، اما تفاوتهای از لحاظ مواد اولیه ساخت، نحوه عملکرد هنگام شستشو و واکنشهای سر در مقابل کنشهای حاصل از استعمال فرآورده و..... بین آنها وجود دارد به شرح این موارد اختلاف پرداخته دلیل رجحان و برتری مصرف صابون بیان می گردد:

چون منظور ما همواره استفاده از شوینده های اصیل گیاهی برای شستشوی سر بوده است و با توجه به حفظ شدن خواص مواد گیاهی در صابونها به سبب ساخته شدن صابون از پیه (چربی طبیعی حیوانی) و خاصیت بقا و قابلیت استفاده مواد گیاهی بویژه ویتامینها در چربی و عدم مشاهده چنین حالتی در شامپوهایی که پایه و اساسی سنتتیک دارد مصرف صابون بخصوص نوع گیاهی و مخصوص سر آن برای شستشوی پوست و موهای سر پیشنهاد می شود.

شامپوهای غیرطبیعی معمولاً خاصیت اسیدی دارند و چون حالت پوست سر نیز اسیدی است لذا استعمال این فرآورده ها برای شستشو، اسیدتیه پوست سر را بالا بوده، آسیبهایی به پوست سر و ساقه موها وارد می سازد، اما صابونها بطور کلی خاصیت قلیایی دارند و هنگام مصرف برای شستشوی سرحالت اسیدی پوست سر را تا حدی تحت تأثیر قرار میدهند. لذا لازم است گاهی از آبکشی سرکه رقیق شده استفاده نمود. خصوصاً صابون های گیاهی که علاوه بر خصوصیت یاد شده عصاره های گیاهی تقویت کننده موها را نیز بهمراه دارند و ویتامینهای لازم و مواد مورد احتیاج موها را نیز تأمین می کنند اما با تمام این اوصاف اگر برخی افراد مایل به استفاده از شامپو برای شستشوی سر باشند می توانند از شامپوهای گیاهی و طبیعی که در همین بخش از کتاب توضیح داده شد. استفاده نمایند. زیرا این شامپوها برخلاف مشابه شیمیایی خود خاصیت اسیدی ندارند بلکه به لحاظ مواد اولیه بکار رفته و در آنها (مواد گیاهی و طبیعی) تقویت کننده نیز می باشند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
: امتیاز : 1 تعداد رای : 0
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: