آیا آبهای شستشو بر سلامت موها تاثیر گذار هستند؟l

هدف ازتوضیح اقسام آبها این است، که آگاهی لازم را هنگام مصرف درباره آنها داشته باشیم، آبی را که معمولاً مورد استفاده قرار می دهیم، آب لوله کشی تصفیه شده است که امروزه اکثر شهرنشینان از آن بهره مند می باشند و تقریباً سالمترین نوع ممکن آب نیز به شمار می آید، که در دسترس عموم قرار دارد.

مصرف این نوع آب برای شستشو موها اشکالی در بر ندارد، به شرط آنکه آثاری از آبهای سنگین عنصر، در خود نداشته باشد.

در اغلب گرمابه های عمومی بعضی از شهرها به سبب عدم کفایت آب شهری و برای صرفه جوئی در پرداخت آب بهاء آب لوله کشی را با آب چاه مخلوط می کنند، که بعضی از این آبها به علت داشتن عناصر نیمه سبک در خود، و گاهی عناصر سنگین تا حدی برای سلامت موها ایجاد اشکال می کنند. کسانیکه از این نوع آبها استفاده می کنند، معمولاً ریزش مو ی بیشتری نسبت به دیگران دارند. گاهی بعضی از حمام های عمومی برای صرفه جویی در مصرف آب تصفیه شده شهری، تمامی آب مصرفی خود را از چاه تأمین می کنند.

چنانچه از این چنین آبهای نامطمئن استفاده می گردد بهتر آن است، که در هنگام ورود به نمرات گرمابه ها مقداری آب جوشیده، در ظرفی ریخته و در کناری قرار داده شود. سپس با آب معمولی به شستشوی سر و تن پرداخته و پس از پایان استحمام، آب کنار گذاشته شده برای شستشوی موها بکار برده شود زیرا آب، هنگام جوشیدن بسیاری از املاح خود را از دست داده، می توان از آن برای شستشوی پایانی سر استفاده کرد.

به هنگام مسافرتها که ضرورت تغییر آب پیش می آید استفاده از روش جوشانیدن آب، بهترین طریق برای محافظت موها از آبهای مضر می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: