javan6مه شو: با رعایت این نکات جوانتر به نظر برسید:

1- بیش از حد، پوست صورت خود را نشویید:

این نکته مراقبت از پوست، هر کسی را شگفت زده می کند. میزان چربی های طبیعی پوست که باعث حفاظت و رطوبت آن می گردند، با شستشوی بیش از حد، کاهش می یابند و بنابراین، پوست دچار خشکی و سوزش می گردد. این امر به نوبه خود نیز، موجب می شود چهره شما خسته و مسن به نظر برسد. تمیز بودن بسیار مهم است اما با پوست خود مهربان باشید. بنابراین، سعی کنید بیش از حد، صورت خود را نشویید.

2- حرکات یوگای صورت را انجام دهید:

امکان دارد یوگای صورت برای شما امری عجیب به نظر برسد اما یوگای صورت یک روند ضد پیری می باشد. در کلاس های یوگا و تحت مدرسان تعلیم دیده، می توانید یوگای صورت را آموزش ببینید و آن حرکات را به صورت منظم انجام دهید.

کارشناسان بر این باورند که بسیاری از تنش ها، خود را در صورت، نشان می دهند. آنها پیشنهاد می کنند که حرکات یوگای چهره را به منظور دور کردن تنش ها، بهبود پوست صورت و جوانتر به نظر رسیدن، بطور منظم حتما انجام دهید.

3- غذاهای سالم مصرف کنید:

میوه ها و سبزیجات از جمله غذاهای سالمی محسوب می گردند که حاوی ترکیبات آنتی اکسیدان می باشند. آنتی اکسیدان موجود در آنها، برای پوست بسیار عالی است. تحقیقاتی در برلین نشان می دهد که پوست هایی با میزان بالای آنتی اکسیدان، کمتر به چین و چروک مبتلا می شوند و جوانتر به نظر می رسند. بنابراین با داشتن یک رژیم غذایی سالم، پوستی جوان داشته باشید.

4- پوست خود را مرطوب سازید:

مرطوب سازی پوست به خصوص در پاییز و زمستان، امری حیاتی برای پوست محسوب می گردد. هرچه سن بالاتر رود، پوست خشک تر می شود. مرطوب کننده ها خطوط چین و چروک را نرم کرده و با مرطوب نگه داشتن پوست، آن را سالم و درخشان نگه می دارند. بنابراین، پوست خود را با استفاده از مرطوب کننده های روزانه حاوی SPF 15 یا بالاتر، هیدراته نگه داشته و از آن محافظت نمایید.

5- ماهی بخورید:

افزایش میزان مصرف ماهی در رژیم های غذایی برای پوست، بسیار مهم می باشد. ماهی سالمون سرشار از آنتی اکسیدان است و بدین دلیل، بهترین و مفیدترین ماهی برای پوست محسوب می گردد. ماهی سالمون را به شکل کبابی و یا به همراه سبزیجات مورد مصرف قرار دهید. سعی کنید، ماهی تن را نیز به سالاد خود اضافه نمایید .

6- سیگار را ترک کنید:

در طی سالیان سال، کارشناسان همیشه بر این امر تأکید کرده اند که سیگار باعث ایجاد چین و چروک و پیری زودرس می گردد. بنابراین، برای داشتن پوستی بدون چین و چروک، سیگار را ترک کنید.

7- خواب کافی داشته باشید:

شب، زمانی است که پوست به تجدید و ترمیم خود می پردازد. زمانی که پوست خود را از خواب کافی محروم می کنید، در واقع، فرصت ترمیم را از پوست خود می گیرید. بهترین زمان جذب همه محصولات پوست صورت، شب می باشد. بنابراین، به منظور رسیدگی به پوست خود و مبارزه با پیری و جوانتر به نظر رسیدن، شبها به اندازه کافی بخوابید.

8- پوست خود را هیدراته کنید:

روزانه با نوشیدن حداقل 8 لیوان آب تصفیه شده، پوست خود را به خوبی هیدراته نمایید. با این عمل، پوستی صاف، شفاف و ابریشمی خواهید داشت. چنانچه پوست شما خشک باشد، خطوط ریز و زبر پوست زیاد خواهند شد. این خطوط پوست شما را مسن تر کرده و از میزان درخشندگی آن می کاهد.

هر روز صبح، هنگامی که از خواب بیدار می شوید، یک لیوان آب بنوشید. در طی روز، یک بطری آب همراه خود داشته باشید و به محض خالی شدن، آن را پر کنید. سعی نمایید به آب کمی آبلیمو نیز بیافزایید.

9- برای داشتن پوستی عالی، از داروهای خانگی استفاده کنید:

به منظور دستیابی به پوستی سالم و درخشان، سعی کنید از مواد طبیعی موجود در منزل استفاده نمایید. مثلا شبها قبل از خواب، به آرامی یک لیمو و یا یک پوست پاپایا را بر روی پوست خود بمالید. با این کار، سلول های مرده پوست می ریزند و سلول های تازه، جدید و درخشان آشکار می شوند. با کمک آب لیموی تازه، می توانید لکه های سن را کمرنگ کنید. بدین منظور، روزی دو بار آب لیمو را با تکه ای پنبه بر پوست خود بمالید.

10- حتما از ضد آفتاب استفاده نمایید:

هرگز بدون ضد آفتاب از منزل خارج نشوید. کسانی که بدون ضد آفتاب از خانه خارج می شوند و در معرض آفتاب قرار می گیرند، نسبت به کسانی که هنگام خروج از منزل از ضد آفتاب استفاده می کنند، مسن تر از سن واقعی خود به نظر می رسند. به منظور پیشگیری از هرگونه چین و چروک، حتما هنگام بیرون رفتن از منزل، از کرم های ضد آفتاب، استفاده کنید. به خاطر بسپارید، هنگام خروج از منزل و حتی هنگام رانندگی، کرم ضد آفتاب را بر روی پوست دستها و صورت خود بزنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: