مه شو: آیا می دانستید با کمک شیر علاوه بر پاک نمودن آرایش، می توانید پوست خود را نیز روشن و شفاف سازید؟ در اینجا به توضیح این مطلب می پردازیم.

1- یک فنجان را تا سه چهارم پر از شیر کنید.

milk

2- یک پد پنبه ای گرد و نازک را در داخل شیر بزنید.

milk1

3- پوست خود را به آرامی با پنبه آغشته به شیر و به شکل دورانی ماساژ دهید تا کاملا صورت شما از شیر خیس شود. به هیچ عنوان پنبه را محکم بر روی پوست خود نکشید. این کار را تا زمانی انجام دهید تا فقط دو چهارم شیر در فنجان باقی بماند.

milk2

4- باقی شیر را در دستان خود بریزید و درست مانند زمانی که صورتتان را با آب می شویید، صورت خود را با شیر شستشو دهید.

milk3

5- زمانی که از پد پنبه ای استفاده می کنید، می توانید کمی عسل نیز بر روی آن بریزید. البته این کار اختیاری است اما برای پوست بسیار مفید می باشد.

milk4

6- پس از شستشوی صورت خود با شیر، پوستتان را کاملا با آب سرد بشویید و سپس با یک پد و یا یک حوله نرم و لطیف و با حرکات ضربه ای بسیار ملایم و آرام، صورت خود را خشک نمایید. صبح روز بعد، تفاوت را کاملا در پوست خود احساس خواهید کرد زیرا آن را با طراوت و شاداب و شفاف خواهید یافت.

milk5

توجه:

1- بهتر است این عمل را شبها و قبل از خواب انجام دهید.

2- چنانچه پس از انجام این کار، احساس خشکی در پوست خود کردید، می توانید از تونر و یا مرطوب کننده مناسب استفاده نمایید. مصرف بیش از حد مرطوب کننده برای پوست های چرب، مناسب نیست؛ فقط کافیست که کرم را روی مناطق خشک پوست بزنید.

3- قبل از شروع کار، صورت خود را با آب گرم بشویید. با انجام این کار، منافذ پوستتان باز می شود و می توانید هرگونه آلودگی را از پوست خود پاک نمایید.

4- این عمل را هر روز انجام دهید ولی معمولا پس از گذشت 3 تا 4 روز پوست خود را روشن و شفاف خواهید دید.

5- حتما قبل از انجام این کار، دست های خود را کاملا بشویید.

6- فراموش نکنید برای بستن منافذ پوست خود حتما در انتهای کار، پوستتان را با آب سرد بشویید.

7- از سالم و تازه بودن شیر، اطمینان حاصل نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: