مه شو: استفاده از کرم های مرطوب کننده یکی از ملزومات مراقبت از پوست و حفظ شادابی و جوانی پوست است.اما این کرم ها به چه صورت موثرتر خواهند بود.این نکته ای است که دانستن آن می تواند تاثیر پذیری کرم های مرطوب کننده را تا حد قابل توجهی افزایش دهد.

نکاتی که بهتر است در هنگام استفاده از کرم های مرطوب کننده رعایت کنید:

- اولین نکته در انتخاب نوع کرم های مرطوب کننده، شناخت نوع پوست و حتی توجه به سن افراد است.چرا که با افزایش سن، چربی پوست رفته رفته کمتر شده و پوست خشک تر و آسیب پذیرتر می شود.

بنابراین بهتر است کرم هایی را انتخاب کنید که علاوه بر آب رسانی ، چربی بیشتری داشته باشند تا پوست را از حالت خشکی خارج کرده و موجب نرمی و لطافت بیشتر پوست شوند.افرادی که پوست بسیار خشکی هم دارند بهتر است این نکته را در نظر بگیرند.

- قبل از استفاده از نرم کننده، حتما پوست را کاملا تمیز کنید.مطمئنا کرم بر روی پوست چرب و آلوده ،کار نخواهد کرد.توصیه می کنیم پوست را با صابون های ملایم یا پاک کننده های مناسب نوع پوست خود از آلودگی، آرایش، دوده و گرد و غبار موجود در محیط تمیز کرده و بعد از کرم های مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

- برخی از افراد تصور می کنند اگر مقدار بیشتری کرم بر روی پوست بزنند، نتیجه بهتری خواهند گرفت،در صورتیکه این میزان مناسب از کرم است که می تواند موثر واقع شده و پوست را نرم و لطیف سازد و مقدار اضافه آن فقط موجب چربی و سنگینی پوست خواهد شد.

- کرم را با نوک انگشتان و در چند نقطه از صورت قرار دهید و به آرامی آن را در تمام سطح پوست پخش کنید.

-بهتر است کرم را زمانی که پوست کمی مرطوب است ، بزنید.اینکار موجب حفظ بهتر رطوبت پوست و در نتیجه شادابی پوست می شود.

- توصیه می کنیم اگر در انتخاب نوع کرم مرطوب کننده خود تردید دارید یا در مورد نوع پوست خود مطمئن نیستید، با پزشک متخصص مشورت کرده و نوع مناسبی از کرم را انتخاب کنید.

و در آخر اینکه، به صرف ارزان بودن برخی مارک های ناشناخته در فروشگاهها، سلامت پوست خود را به خطر نیندازید و همواره سعی کنید به دنبال برندهای معتبر و شناخته شده باشید.

زیبا باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: