لوسیون زیبا کننده پوست

مواد اولیه :

پوست پرتقال 2 ل. آب جوش

طرز تهیه و مصرف :

3 عدد پرتقال را شسته، پوست کنده و به قطعات کوچک تقسیم نمائید در ظرفی ریخته، آب جوش را روی آن ریخته درب آنرا گذاشته، پس از 3 ساعت آن را صاف نموده در ظرفی ریخته و نام آنرا بر ظرف بنویسید از این لوسیون هر روزه می توانید به صورت بمالید نیم ساعت صبرکرده سپس آن را با پنبه آب ولرم پاک کنید.

فواید : با مصرف این لوسیون پوست شما سالم و تازه بنظر خواهد رسید و بصورت پاک کننده آرایش (شیرپاک کن) نیز می توان استفاده کرد، از آنجایی که فقط نیاز به پرتقال دارید برایتان خیلی ارزان قیمت خواهد بود.

سفید کردن پوست به صورت سنتی، توسط متخصصان زیبایی و با استفاده از درمان های شیمیایی سخت انجام می شود. سفید کننده ها به صورت بالقوه، دارای عوارض جانبی خطرناکی هستند که می توانند در افرادی که پوست حساسی دارند، باعث واکنش های شدید شود.

شما می توانید خودتان به راحتی در خانه، و با موادی که در آشپزخانه تان دارید، لوسیون سفید کننده درست کنید. با نگه داشتن لوسیون در تایم مشخصی روی صورت تان و شستن آن، و سپس تکرار این مراحل، می توانید به صورت تدریجی و بدون مواد شیمیایی خشن، پوست تان را سفید و روشن کنید.

مواد لازم آردنخود چی ۲قاشق چایخوری

زردچوبه

آب لیمو

خامه پر چرب

۲ قاشق چایخوری آرد نخود را داخل کاسه بریزید. آرد نخود را می توانید در فروشگاه های مواد غذایی پیدا کنید. زرد چوبه را به آن اضافه کنید.

۵ تا ۱۰ قطره آب لیمو به مواد اضافه کنید. اگر پوست تان خیلی حساس است، از آب لیموی کمتری استفاده کنید؛ چرا که آب لیمو می تواند باعث تحریک پوست های حساس شود. مواد را با قاشق با هم مخلوط کنید.

به آرامی خامه را اضافه کنید؛ هر دفعه یک قاشق چایخوری اضافه کنید. وقتی آن را اضافه کردید مواد را هم بزنید. اضافه کردن خامه را تا جایی که مواد به غلظت لوسیون برسند، ادامه دهید.

لوسیون را روی صورت تان یا هر جای دیگری که می خواهید سفید شود بمالید. بگذارید روی پوست تان بماند تا خشک شود، سپس آن را بشویید. می توانید زدن لوسیون را هر روز تکرار کنید

لوسیون روشن و زیبا کننده پوست

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: