لوسیون طراوت بخش

مواد اولیه :

8 دانه توت فرنگی 8 ق. غ. الکل سفید

1 ق. چ . کافور

طرز تهیه و مصرف :

نصف توت فرنگی ها را خوب له کرده در ظرفی بریزید و آنقدر الکل ریخته تا روی توت فرنگی ها قرار بگیرند. در محل گرمی قرار داده و مدت یک هفته صبر کنید سپس آنرا صاف نموده بقیه توت فرنگی ها را له کرده همراه کافور به مخلوط اضافه نمائید مدت 20 روز صبر کرده مخلوط جدید را صاف نموده در ظرفی ریخته و نام آنرا بر ظرف بنویسید. از این لوسیون می توانید هرروز با پنبه به صورت بمالید نیم ساعت صبرکرده سپس با آب ولرم بشوئید.

فواید : این لوسیون به پوست طراوت می بخشد در ضمن برای زیبائی پوست از باقیمانده له شده توت فرنگی می توانید به صورت ماسک استفاده نمائید.

لوسیون طراوت بخش نعناع

مواد لازم :

برگ و گل نعناع....................................................25 گرم

آب.........................................................................4/1 لیتر

عرق هاماملیس....................................................50 میلی لیتر

طرز تهیه : نعناع را در آب ریخته و روی شعله ملایم به مدت 15 دقیقه بجوشانید. پس از سرد شدن آن را صاف کرده و با عرق هاماملیس مخلوط کرده و خوب هم بزنید، سپس آن را در شیشه قهوه ای رنگی بریزید.

این لوسیون مخصوصاً برای پوست های چرب مناسب است و حاوی روغن های اتری و موادی است که افتادگی پوست را رفع می کنند ، به علاوه این لوسیون منافذ پوست را جمع کرده و پوست صورت را زیبا و صاف می کند. در روزهای گرم و برای در مان سردرد می توانید مقداری از این لوسیون را بر روی مناطق گیجگاهی خود بمالید.

آموزش تهیه و استفاده از لوسیون طراوت بخش

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: