لوسیون رفع کننده لک های آفتاب

قابل توجه :

لوسیون های ضد لک بعلت خاصیت سفید کنندگی پوست را خشک می کنند. از همین رو بهتر است بعد از مصرف لوسیون های ضد لک کرم های مرطوب کننده استفاده شود که با کمی دقت دستور آنها در همین کتاب داده شده است.

چون این لکه ها مقاوم هستند بهتر است که هر روز به مدت 5 دقیقه ماسک ها با لوسیون های ضد لک روی صورت مانده و سپس با آب ولرم شسته و بعد از آن کرم های مرطوب کننده مصرف نمایند.

لوسیون لیمو رفع کننده لک آفتاب

مواد اولیه :

1ق.چ. ترب رنده شده 2 عدد لیموترش

طرز تهیه و مصرف :

آب لیمو را بر روی را برروی ترب رنده شده ریخته و در محل گرمی به مدت 48 ساعت نگه دارید. سپس در ظرفی ریخته روزانه یکبار از این لوسیون به صورت مالیده 5 دقیقه صبرکرده صورت را شسته سپس صورت را با کرم مرطوب کننده چرب کنید.

فواید : این کرم جهت رفع لکه های آفتاب مفید است.

لوسیون کاسنی رفع کننده لک آفتاب

مواد اولیه :

3 ق. غ. روغن کرچک 2 ق. غ. پودر برگ کاسنی

طرز تهیه و مصرف :

پودر کاسنی را در آب ریخته، روغن را به آن اضافه نموده بر روی حرارت ملایم مدت 10 دقیقه بجوشد. سپس آن را از حرارت برداشته 3 ساعت صبر کنید. مخلوط را صاف کرده در ظرفی بریزید. هر روز می توانید از این لوسیون استفاده نمائید ابتدا صورت را شسته، لوسیون را به صورت مالیده پس از 10 دقیقه ان را بشوئید.

فواید : این لوسیون بر لکه های آفتابی پایدار و کک و مک اثر خیلی خوبی دارد. در صورت نبودن کاسنی می توانید از پودر گیاه شاطره استفاده نمود.

انواع لوسیون های رفع کننده لک های آفتاب

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: