شاداب کننده پوست

مواد اولیه :

2 عدد هویج نصف ل. شیر

طرز تهیه و مصرف :

هویج ها را رنده کرده، شیر را داخل نمائید و یا با مخلوط کن آنرا مخلوط کنید در ظرفی ریخته نام آنرا روی ظرف بنویسید و بایستی در یخچال نگهداری کنید. بعلت داشتن شیر در مخلوط فوق بهتر است به اندازه مصرف آنرا تهیه نمائید. در ضمن خوردن مخلوط شیر و هویج زیبا کننده پوست می باشد. برای مصرف روزانه آنرا یکبار به صورت مالیده 20 دقیقه بعد بشوئید.

فواید : هویج ماده بسیار عالی خوبی برای روشن کردن پوست می باشد و پوست را شاداب نگه می دارد.

پاک کنندگی پوست با صابون یا شیر پاک کن ؟

استفاده از صابون‌ها به عنوان پاک کننده سطحی بسیار رایج است و بسیاری از ما صابون‌ها را به عنوان یکی از پاک کننده‌های مناسب می‌دانیم غافل از اینکه صابون پاک کننده چندان مناسبی نیست و دارای معایب فراوانی است که از آن میان می‌توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

  • نیاز به آب
  • زدودن بیش از حد چرب از سطح پوست
  • ایجاد خشکی و کشیدگی در پوست
  • قلیایی نمودن پوست (این مسئله باعث جداسازی سلول‌های لایه‌های خارجی پوست از سلول‌های مجاور می‌شود.)
در هر حال از صابون‌ها و سایر دترژانت‌های معمولی برای شستشوی پوست استفاده نکنید. حتی آب معمولی نیز در اثر شستشوی بی رویه می‌تواند باعث خشکی پوست شود. بیش از ۱ تا ۲ بار در روز صورت خود را نشویید و حتماً بعد از شستشو از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

اثر روانی کف و فوم‌ها پاک کننده‌های کف کننده:

در نظر بسیاری از ما میزان پاک کنندگی محصولات با میزان کف حاصل از آن نسبت دارد و محصولاتی را که با کف همراه نباشند جزو پاک کننده‌ها محسوب نمی‌کنیم. برای ارضای این حس روانی لابرآتورهای آرایشی بهداشتی فومهای پاک کننده را به بازار ارائه نموده اند. این فرآورده‌ها برای پاکسازی پوست به آب نیاز دارند و در تماس با آب کف می‌کنند.

این محصولات برخلاف صابون‌ها حالت قلیایی نداشته و پوست را خشک نمی‌کنند و ضمن پاکسازی کامل پوست، لایه محافظ سطح پوست را حفظ می‌کنند. این فرآورده‌ها دارای دو فاز حلال در چربی و حلال در آب هستند که فاز حلال در چربی آن تمام ذرات خارجی مواد آرایشی و رسوبات ناشی از آلودگی‌های محیطی را در خود حل می‌کند و فاز حلال در آب آن شسته شدن این رسوبات را از سطح پوست تسهیل می‌نماید و بدین ترتیب مانع از مسدود شدن روزنه‌های پوست شده و از آلودگی، و عفونت پوست جلوگیری می‌کند.

طرز تهیه شیر پاک کن شاداب کننده پوست

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: