سفید کننده پوست های خشک

مواد اولیه :

نصف ل. شیر 2 ق. غ. پودر بادام

طرز تهیه و مصرف :

شیر را بر روی پودر بادام ریخته هم بزنید، 8 ساعت صبر کرده طی این مدت چندین بار مخلوط را تکان دهید آنرا صاف کرده. از باقیمانده بادام می توانید به صورت ماسک برای زیبائی پوست استفاده نمائید و محلول را در ظرفی ریخته و نام آنرا بر روی ظرف بنویسید و در یخچال نگهداری کنید. روزانه یکبار به صورت بزنید 20 دقیقه بعد بشوئید. بعلت وجود شیر در این مخلوط به اندازه مصرف درست کنید.

فواید : این شیر پاکن سنتی یکی از مرطوب و روشن کننده های پوست می باشد که برای پوست های خشک ارزش زیادی دارد. این لوسیون را برای پوست دست و بدن نیز می توانید استفاده نمائید. کسانی که دارای پوست چرب و پرجوش هستند از این ماسک نبایستی استفاده نمایند.

روشن کننده پوست

مواد اولیه :

2 ق. چ. آب 4 ق. غ. شیر

1 ق. چ. عسل 1 عدد زرده تخم مرغ

طرز تهیه و مصرف :

آب و عسل را مخلوط نموده بر روی حرارت بخار آب قرار دهید هم بزنید تا حالت مایع روان در بیاید. از روی حرارت برداشته، پس از سرد شدن شیر و زرده تخم مرغ را بدان اضافه نمائید. تمام مواد را خوب هم زده در ظرفی ریخته و نام مخلوط را بر روی ظرف بنویسید. در یخچال نگهداری کنید. روزانه یکبار از این روشن کننده به پوست بمالید 20 دقیقه صبر کنید سپس آنرا بشوئید. بهتر است به اندازه مصرف تهیه نمائید.

فواید : این شیرپاکن را با خاطر جمعی مصرف نمائید، زیرا در آن مواد طبیعی زیبا کننده با ارزشی وجود دارد. این لوسیون پوست را تمیز کرده در همین حال آنرا تقویت نموده و برای انواع پوست ها در تمام سنین نافع است.

روش تهیه شیر پاک کن سفید کننده و روشن کننده پوست

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: