آماده کردن پوست برای ماسک

برای آماده کردن پوست ، ابتدا پوست را با صابون مخصوص پوست (برای مثال صابون بابونه برای پوست های چرب ، صابون گل ختمی برای پوست های خشک و حساس ، صابون بادام برای پوست های معمولی) شسته یکساعت بعد صورت را بخور داده. با بخور دادن، پوست تمیز و آماده شده و مواد ماسک بهتر جذب می شود. برای بخور می توان از گیاهان :

بابونه، شاتره مورد گل ختمی، تخم گشنیز، گل بومادران و گل شقایق استفاده نمود. اینها گیاهانی هستند که می توانید از آنها بصورت ترکیب با جداگانه استفاده نمائید. برای مصرف یک قاشق غذاخوری از گیاه را در یک لیوان آب به مدت 10 دقیقه بر روی حرارت جوشانیده و صورت را روی بخار آن بگیرید، بهتر است بر روی سر حوله ای بیندازید تا بخار به پوست بهتر جذب شود. در صورت داشتن دستگاه بخور می توانید، پودر گیاهان یا دم کرده آنها را در دستگاه بریزید. پس از بخور دادن صورت را با آب سرد بشویید سپس مخلوط را از روی حرارت برداشته قدری از آب آن را بصورت بمالید صورت را با پنبه آب ولرم پاک کنید و نیم ساعت بعد ماسک مطابق پوستتان را مصرف نمائید.

اگر به هر عنوان نمی توانید از بخور استفاده کنید بهتر است ابتدا پوست را با عرق های گیاهی که خون را به جانب پوست می کشانند و پوست را تمیز و شاداب می نمایند مصرف نمایید. برای این منظور می توانید از عرق های بهارنارنج، عرق پونه، عرق نسترن، گلاب، عرق کاسنی یا شاتره و یا عرق گلبهار به صورت ترکیب یا جداگانه بدین طریق استفاده نمایید. ابتدا پنبه ای را به عرق مورد نظر آغشته کرده به آرامی به پوست بمالید این عمل را چند بار تکرار کنید پس از نیم ساعت ماسک را به صورت بزنید

آماده کردن پوست

برای استفاده از کرم ها یا وسایل آرایشی می توان برای آماده نمودن پوست ابتدا به وسیله پنبه آرایشی آغشته به گلاب صورت را پاک کرد و پس از خشک کردن کرم یا مواد آرایشی را مصرف نمود.

مراحل آماده سازی پوست برای ماسک گذاری

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: