برای درمان این موها بهتر است که از شامپوهای مخصوص همین نوع موها که متناسب با آن ها ساخته شده است ، استفاده کنید. نسخه های کهن

تذکر: اگر موهای شما بیماری و یا مشکل خاصی مانند حساسیت دارد قبل از انجام این اعمال با پزشک خود مشورت کنید.

یک دستمال کوچک که به روغن زیتون داغ ، کاملا آغشته شده باشد را به کف سر و تمام سطوح موها مالیده و سر را با آن مرطوب کنید.

اکنون با انگشتان خود روغن را به تمام سطح سر مالیده و کلیه موها و کف سر را با روغن ماساژ دهید. دقت کنید تا انتهای موها با روغن پوشیده شود. اکنون یک حوله که با آب نسبتا داغ خیس شده و آب اضافی آن گرفته شده باشد را به سر ببندید و حدود 15 دقیقه صبر کنید. مجددا حوله را با آب داغ مرطوب کنید و در حالت گرم ، کف سر را ماساژ دهید ، با این کار روغن های اضافی پاک می شود و جریان خون در زیر پوست بیشتر می شود. اکنون موها را شامپو زده و بشویید.

آب گرمک را گرفته و با مقداری شیر مخلوط کرده و بگذارید 15 دقیقه بجوشد و بعد از ولرم شدن این مایع را به موهای خود مالیده و موها را ماساژ دهید این عمل را یک روز در میان تکرار کنید. یکی از علت های شکنندگی موها ، باریکی بیش از اندازه آن می باشد ، برای برطرف نمودن این مشکل بهتر است که جوشانده جوی نیم کوفته را با امله در روغن کنجد به سر و موهای خود بمالید. باید بدانید که چرب نمودن سر با روغن بادام یا بنفشه به اضافه خاکستر پوست خیار و پوست درخت انگور ، برای رفع این مشکل مفید است.

تردی و شکنندگی موها می تواند به علت ضعف پیاز موها و نرسیدن مواد غذایی به مو باشد ، که سبب ریز شدن و خرد شدن آن ها نیز می شود. گاهی موهای بلند بدون پیازشان می ریزند ، برای این موها جوشانده پوست چلتوک برنج بسیار مفید است و مالیدن خمیر اطراف تخمه انواع خربزه ، گرمک و طالبی بسیار مناسب می باشد. از جوشانده مخلوط برنج اسف و گل ختمی برای تقویت و جلوگیری از ریزش موهای خشک استفاده می شود.

برای شست و شوی این نوع موها بهتر است از روغن نارگیل یا زرده تخم مرغ استفاده کنید و بیش از هفته ای یک بار موهایتان را نشویید. برای استفاده از زرده تخم مرغ بهتر است آن را به شامپویی که می خواهید به سر خود بمالید ، اضافه کرده تا بعد از آبکشی بوی آن باقی نماند.

در سالم ماندن این نوع موها روغن کرچک و روغن نارگیل نیز بسیار موثر است آن ها را موقع شب و قبل از خواب یا مدتی قبل از رفتن به حمام به سر خود مالیده و سر را با حوله ی پوشانده و سپس موها را بشویید. این عمل در زیبا سازی و تقویت موی شما بسیار موثر می باشد.

بهتر است قبل از رفتن به حمام هفته ای یک بار موها را با روغن بادام و بار دیگر با روغن زیتون طبیعی چرب کنید. راه دیگر این است که همه روزه پوست خود را با آب جوشانده تخم پیاز ، خیس نمایید و بعد موها را بشویید.

توجه: داشتن پوست سر خشک معمولا همراه با داشتن موهایی خشک است که باعث شوره سر می شود برای معالجه این نوع پوست سر ، باید سر را با کتیرا و زرده تخم مرغ و کمی گرد نخود خام بشویید.

تذکر: برای کف سر خشک استفاده از موادی که دارای املاح مس و روی هستند نیز مفید است.

خشکی موی سر

ده درصد از مو را آب تشکیل می دهد. اگر از میزان رطوبت مو کاسته شود ، مو به طور طبیعی شروع به جذب آب می کند. داروهای مرطوب کننده به تنهایی نمی توانند آب از دسته رفته را به موها بازگردانند. راه حل مناسب ، استفاده از اسیدهای چرب طبیعی است. یکی از بهترین و غنی ترین گیاهان دارای اسید های چرب ، که می تواند رطوبت کافی را به موهای خشک بازگرداند زعفران است. پوست سر به طور طبیعی اسید چرب تولید می کند. شما نیز می توانید با چند اقدام ساده اسیدهای چرب طبیعی از دست رفته را به مو بازگردانید.

1 - چند قطره روغن زعفران را در کف دست بریزید و هر دو دست را به هم بمالید.

2 - کف دست ها را به آرامی روی موهای خشک بمالید. در ابتدا نوک موهای خود را به این روغن آغشته کنید. مقدار چربی ای که در موهای شما نفوذ خواهد کرد نامحسوس است ، ولی تداوم این کار باعث بازگشت رطوبت از دست رفته به موهای شما خواهد شد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: